Wojciech Kamiński: Moi zawodnicy pokazali, że mają jaja

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Wojciech Kamiński
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Wojciech Kamiński

We wtorek Rosa Radom kolejny raz dostarczyła swoim kibicom niesamowitych emocji, pokonując po dogrywce Muratbey Usak Sportif 83:77 w meczu czwartej kolejki Basketball Champions League. Bardzo zadowolony z postawy podopiecznych był Wojciech Kamiński.

We wtorkowy wieczór Rosa odniosła drugie zwycięstwo w Basketball Champions League, pokonując w hali MOSiR do dogrywce Muratbey Usak Sportif 83:77. - To było kolejne wielkie spotkanie w Radomiu - przyznał na konferencji prasowej Wojciech Kamiński.

Wicemistrzowie Polski wykazali się olbrzymią determinacją i "zimną krwią" w decydujących fragmentach czwartej kwarty. - Wielkie gratulacje dla moich zawodników, zwłaszcza że na kilka minut przed końcową syreną przegrywali różnicą dziesięciu punktów. Wtedy zaczęli jednak spisywać się świetnie w defensywie, trafili kilka bardzo ważnych rzutów - zaznaczył trener.

Gospodarze remisowali 72:72 na pięć sekund przed zakończeniem ostatniej odsłony po dobitce Darnella Jacksona. - Darnell dobił niezwykle istotny rzut - nie ukrywał Kamiński, podkreślając dużą rolę swojego asystenta w końcowym triumfie. - Bardzo pomógł mi ze zmianami trener Piotr Kardaś, któremu chcę podziękować. Powiedział, żebyśmy zagrali na czterech "małych" zawodników, i to była słuszna decyzja - zdradził pierwszy szkoleniowiec.

Rosa miała również dużo szczęścia. Po faulu Michała Sokołowskiego na Darrylu Monroe zawodnik gości wykonywał rzuty wolne, ale żadnego z nich nie trafił. - Drużyna z Turcji walczyła i była bardzo blisko zwycięstwa, ale nasi zawodnicy pokazali, że mają jaja i że potrafią grać w koszykówkę. Ogromne wsparcie dali nam kibice, dla których zagraliśmy kolejną dogrywkę - skomentował z uśmiechem Kamiński.

{"id":"","title":""}

Czy spodziewałaś/-eś się zwycięstwa Rosy Radom nad Muratbey Usaf Sportif?