NBA. Siódmy mecz zacięty do ostatnich sekund! Od 1-3 do 4-3. Wielki sukces Nuggets

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ERIK S. LESSER  / Na zdjęciu: Torrey Craig i Michael Porter Jr. cieszą się ze zwycięstwa
PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Torrey Craig i Michael Porter Jr. cieszą się ze zwycięstwa

Denver Nuggets przegrywali z Utah Jazz już 1-3, ale ostatecznie to oni zmierzą się z Los Angeles Clippers w drugiej rundzie fazy play off. Siódmy mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund!

W tym artykule dowiesz się o:

Nikola Jokić został bohaterem Denver Nuggets. Serb, kryty przez Rudy'ego Goberta, na 27 sekund przed końcem czwartej kwarty trafił najważniejszy rzut w całym meczu.

To nie był jednak koniec emocji. Lider Utah Jazz, Donovan Mitchell, w następnym posiadaniu popełnił stratę, ale Nuggets zdecydowali się na odważne rozwiązanie i chcieli zamienić przewagę w kontrataku na pewne punkty, które już definitywnie przesądziłby o wyniku spotkania.

Zamiast tego dostali palpitacji serca, bo Torrey Craig nie trafił z dwutaktu, a Jazz, nie mając do wykorzystania przerwy, szybko ruszyli do ataku. Mike Conley rzucał za trzy, Donovan Mitchell uniósł już ręce w geście triumfu, ale piłka wykręciła się z obręczy i nie wpadła do kosza.

Nuggets triumfowali 80:78 i zostali 12. zespołem w historii ligi NBA, który wrócił w play offach ze stanu 1-3 i zwyciężył 4-3.

Nikola Jokić był we wtorkowym, siódmym meczu serii najlepszym zawodnikiem na parkiecie. Podkoszowy zapisał przy swoim nazwisku 30 punktów, 14 zbiórek i cztery asysty. Trafił 12 na 23 oddane rzuty z pola. Jamal Murray dodał 17 "oczek". - To była wielka bitwa. Nie wiem, co mogę jeszcze dodać. Oniemiałem - komentował rozgrywający.

- Wiele drużyn by się po prostu poddało, zważając też na fakt, że byliśmy tu 57 dni z dala od naszych rodzin - dodawał trener Nuggets, Mike Malone.

Donovan Mitchell długo nie mógł uwierzyć, że jego Utah Jazz odpadli z play offów. Jeszcze po końcowej syrenie leżał na parkiecie, a schodząc do szatni, miał w oczach łzy. Gracze Nuggets okazali mu dużo szacunku, Jamal Murray uściskał lidera rywali.

"Spider" w 43 minuty rzucił 22 punkty, zebrał też dziewięć piłek, ale miał tylko jedną asystę i aż 9 na 12 strat zespołu. Francuz Rudy Gobert zanotował 19 punktów i 18 zbiórek. Jazz zabrakło wsparcia innych - Mike Conley wykorzystał zaledwie 2 na 13 wykonanych rzutów z gry, a Joe Ingles 3 na 10.

Warto dodać, że Nuggets roztrwonili w tym meczu 19 punktów przewagi. Prowadzili w drugiej kwarcie 46:27. Obie drużyny nie zachwyciły skutecznością - Nuggets trafili 38-proc. rzutów z pola, a Jazz 37.

Drużyna z Kolorado zmierzy się teraz z Los Angeles Clippers, a pierwszy mecz półfinału Konferencji Zachodniej odbędzie się już w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.

Wynik:

Denver Nuggets - Utah Jazz 80:78 (26:21, 24:15, 15:24, 15:18) (Jokic 30, Murray 17, Porter Jr. 10 - Mitchell 22, Gobert 19, Clarkson 10)

Czy podobał ci się siódmy mecz rywalizacji Nuggets z Jazz?