Koszykarze Basket Napoli w poniedziałek nie dali rady liderowi włoskiej ekstraklasy. Są za to dobre wieści z Niemiec, drużyna Aleksandra Dziewy się przełamała.

Patryk Pankowiak

Igor MilicićMichał Sokołowski

Lider za mocny dla Basket Napoli. Virtus Bolonia potwierdził w poniedziałek, że jest czołową drużyną włoskiej ekstraklasy.

O losach meczu zdecydowała druga kwarta, wygrana przez ekipę gości aż 23:6. Gospodarze, których prowadzi trener Igor Milicić, próbowali odrabiać straty, ale nie po takim ciosie nie dali rady się już podnieść.

To nie był też dzień Michała Sokołowskiego. Reprezentant Polski, występujący w drużynie z Neapolu, spędził na parkiecie 35 minut, ale zdobył tylko dwa punkty i zaliczył dwie zbiórki.

Virtus Bolonia odniosła piąte zwycięstwo w swoim piątym dotychczasowym występie, jest liderem tabeli. Basket Napoli z bilansem 3-2 plasuje się na wciąż wysokiej szóstej lokacie.