Droga Stelmetu BC do wielkiego finału TBL

Karol Wasiek
Stelmet odprawił z kwitkiem Energę Czarnych

Półfinał: Stelmet BC - Energa Czarni Słupsk 3:0
W półfinale Tauron Basket Ligi - podopieczni Saso Filipovskiego mierzyli swoje siły z Czarnymi Panterami ze Słupska. Zielonogórzanie w serii półfinałowej rozkręcali się z każdym kolejnym spotkaniem. Słupszczanie jedynie w pierwszym meczu potrafiły postawić się ekipie Stelmetu BC. W kolejnych pojedynkach mistrzowie Polski mieli już wyraźną przewagą i to oni dyktowali warunki gry.

- Włożyliśmy wiele wysiłku. Może to tak z boku wyglądało, że nie musieliśmy się męczyć, ale proszę mi wierzyć, że musieliśmy się sporo napracować - mówił Saso Filipovski.

W decydującym spotkaniu zielonogórzanie od samego początku nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Do przerwy goście z Winnego Grodu prowadzili siedmioma punktami. Decydujący cios zadali w trzeciej kwarcie, którą wygrali aż 22:9. Ostatecznie Stelmet BC wygrał 77:61.

- Szacunek i ukłony dla naszych trenerów, którzy wykonali znakomitą pracę i dostarczali nam różnych informacji. Wprowadzaliśmy małe korekty i z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej - dodał Łukasz Koszarek, kapitan drużyny.