HME Toruń 2021. Marcin Lewandowski zrezygnował

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski nie wystartuje w eliminacjach biegu na 3000 metrów na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. Reprezentant Polski w piątek zdobył srebrny medal na 1500 metrów.

W tym artykule dowiesz się o:

Długo wydawało się, że Marcin Lewandowski obroni tytuł z ostatnich HME w Glasgow, gdzie zdobył złoto na 1500 metrów (podobnie zresztą jak dwa lata wcześniej w Belgradzie). Polak finiszował drugi, jednak zdyskwalifikowano zwycięzcę Jakoba Ingebrigtsena.

Ostatecznie jednak sędziowie przyjęli odwołanie Norwega i ten wrócił na pierwsze miejsce (WIĘCEJ TUTAJ).

Po finale Lewandowski nie ukrywał zmęczenia i dodawał, że w sobotniej sesji porannej czekają go eliminacje na 3000 metrów. - Dla mnie to niezwykle trudny dystans - mówił.

Ostatecznie jednak kapitan naszej kadry postanowił wycofać się z tej konkurencji.

Ze startu na 3000 metrów zrezygnował również inny reprezentant Polski, Michał Rozmys. Decyzja dot. obu naszych lekkoatletów zapadła po konsultacjach ze sztabem medycznym kadry.