Artur Waś ósmy na 500 metrów w Pucharze Świata w Berlinie, Nico Ihle wygrał

Artur Waś zajął ósme miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Berlinie.

Piotr Ziemka
Radosław Tafliński/Newspixpl / Artur Waś / Radosław Tafliński/Newspix.pl / Na zdjęciu: Artur Waś
Artur Waś wystartował w przedostatnim pojedynku. Jego rywalem był Mika Poutala. Polak uzyskał czas 35.20, a Fin - 35.30. Wygrał Niemiec Nico Ihle. Reprezentant gospodarzy miał rezultat 34.83. Osiemnastą lokatę zajął Piotr Michalski (35.73). Do zawodów w Berlinie nie został zgłoszony lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Paweł Kuliżnikow.

Dla Wasia był to czwarty występ na 500 metrów w Pucharze Świata 2016/2017. Nie uczestniczył w zawodach w Harbinie oraz Nagano. 3 grudnia w Astanie uplasował się na czwartej pozycji, do trzeciego zawodnika zabrakło mu wtedy tylko jednej setnej sekundy. Dzień później Polak stanął na trzecim stopniu podium. Z kolei 9 grudnia był drugi w Heerenveen.

Polak zwyciężył dwukrotnie w Berlinie w sezonie 2014/2015.

Na trzeciej pozycji w grupie B uplasował się Artur Nogal (35.71). W niedzielę odbędzie się kolejna rywalizacja na 500 metrów.

Przed mężczyznami na 500 metrów rywalizowały kobiety. Zwyciężyła Nao Kodaira (37.43). Druga była Karolina Erbanova (38.12), a trzecia - Olga Fatkulina (38.36).