Mecz Lecha w Lidze Mistrzów przerwany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: ptak na murawie stadionu Lecha
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: ptak na murawie stadionu Lecha

Do zaskakującej sytuacji doszło w meczu eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Lechem Poznań i Karabachem Agdam. Piłkarz poznańskiego klubu Mikael Ishak uratował chodzącego po boisku ptaka.

We wtorek Lech Poznań rozpoczął rywalizację o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Droga do piłkarskiego raju jest kręta i daleka, gdyż to dopiero pierwsza runda eliminacji. Rywalem Kolejorza jest najlepszy azerski zespół Karabach Agdam, który w ostatnich latach ma większe doświadczenie w europejskich pucharach niż Lech.

W pierwszej połowie spotkania w Poznaniu doszło do zaskakującej sytuacji. Na boisku znalazł się ptak, który spacerował i nie miał najmniejszej ochoty na to, by odlecieć z placu gry.

Z tego powodu na chwilę przerwano mecz. Poznaniacy próbowali przenieść wystraszone zwierzę poza linię. Próbowali zrobić to w kartonie, ale ta sztuka im się nie udała. Ostatecznie sójkę za boisko wyniósł w dłoniach napastnik Lecha, Mikael Ishak.

To pierwszy mecz I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Azerbejdżanie. Spotkanie odbędzie się 12 lipca, a początek zaplanowano na godzinę 18:00.