Ekwilibrystyczny strzał byłej gwiazdy Legii [WIDEO]

Kibice Legii Warszawa doskonale pamiętają Vadisa Odjidję-Ofoe. Piłkarz KKA Gent zdobył dwie cudowne bramki w spotkaniu pucharowym z Shamrock Rovers (3:0).

Rafał Szymański
gol Vadisa Odjidji-Ofoe WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: gol Vadisa Odjidji-Ofoe
Belgijski zespół był zdecydowanym faworytem meczu z Shamrock Rovers i szybko rozpoczął strzelanie na Ghelamco Arena. W dziewiątej minucie autorem bramki na 1:0 był Hugo Cuypers.

Kapitan KAA Gent błysnął po raz pierwszy dziewięć minut później. Irlandczycy popełnili kosztowny błąd w defensywie, a Vadis Odjidja-Ofoe był wręcz idealnie ustawiony przed polem karnym i popisał się fantastycznym uderzeniem z powietrza. Nie było czego zbierać, piłka była poza zasięgiem Allana Manusa.

Doświadczony pomocnik był w świetnej formie strzeleckiej. Belg znowu zaznaczył swoją obecność na murawie w 65. minucie. Odjidja-Ofoe otrzymał podanie od Malicka Fofany, po czym strzelił nie do obrony prosto w okienko i w ten sposób przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny nad Shamrock Rovers (3:0) w Lidze Konferencji Europy.

W sezonie 2016/17 ofensywny pomocnik rewelacyjnie spisywał się na polskich boiskach i grał z warszawską Legią w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Odjidja-Ofoe jest uznawany za jednego z najlepszych obcokrajowców w historii Ekstraklasy.

Źródło: Viaplay