Leeds United i Leicester City tuż nad przepaścią. Obustronny niedosyt

Tylko remis 1:1 w meczu Leeds United z Leicester City sprawia, że jedna i druga drużyna są tuż nad strefą spadkową. Do końca sezonu w Premier League pozostało już tylko pięć kolejek.

Tomasz Galiński
James Maddison cieszy się z gola PAP/EPA / Michael Regan / Na zdjęciu: James Maddison cieszy się z gola
Zespół, który w sezonie 2015/16 sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii, teraz jest bardzo poważnym kandydatem do spadku z Premier League.

Leicester City był blisko dwudziestej pierwszej przegranej w tym sezonie, ale od czego w składzie jest Jamie Vardy. To jego gol po świetnie wyprowadzonym kontrataku sprawił, że popularne "Lisy" zdobyły punkt w wyjazdowym meczu z Leeds United.

W pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu głową Luisa Sinisterry. Po końcowym gwizdku można mówić o obustronnym niedosycie.

Jedna i druga drużyna są tuż nad strefą spadkową i w remis w takiej sytuacji nikomu nie pomaga. Inna sprawa, że podział punktów wydaje się zasłużony. Pierwsza połowa dla Leeds, druga dla Leicester.

Ważne zwycięstwo odniosła za to Aston Villa, która dość nieoczekiwanie jest już na piątym miejscu w ligowej tabeli. Niestety, nie pomaga jej w ostatnich tygodniach kontuzjowany Matty Cash.

Z kolei w trzecim spotkaniu tego wieczora, w rywalizacji dwóch sąsiadów w tabeli Wolverhampton Wanderers ograł Crystal Palace 2:0.

Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace 2:0 (1:0)

1:1 Jamie Vardy 80'

Podolski: W meczu ze Śląskiem zaryzykowałem. Mogło skończyć się źle, ale warto było!