Rehabilitacja Villarrealu w La Lidze

Po pechowej porażce w 1. kolejce La Liga Villarreal CF w pełni się zrehabilitował. W najskromniejszych rozmiarach pokonał na wyjeździe Mallorkę (1:0).

Michał Piegza
Ben Breteron (z prawej) PAP/EPA / EPA/Cati Cladera / Na zdjęciu: Ben Breteron (z prawej)
W La Lidze Villarreal CF był jedną z tych drużyn, które mogły czuć niedosyt. Zawodnicy "Żółtej Łodzi Podwodnej" dopiero w doliczonym czasie potyczki z Realem Betis stracili gola na wagę porażki.

W piątkowej wyjazdowej batalii z RCD Mallorca więcej szans na wygraną dawano gościom. Miejscowi mają swoje atuty, kilka dni temu gospodarze uratowali punkt w wyjazdowym meczu z beniaminkiem Las Palmas.

W starciu padł tylko jeden gol. W 62. minucie Gerard Moreno dopadł do piłki kilka metrów przed linią bramkową i trafił do siatki.

Gospodarze na ten cios nie byli w stanie odpowiedzieć. Villarreal zdobył pierwsze punkty w rozgrywkach La Ligi.

Po trzy punkty sięgnęła także Valencia, która 1:0 ograła wspomnianego beniaminka Las Palmas. Jedyny gol w potyczce padł w 74. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Pepelu.

RCD Mallorca - Villarreal CF 0:1 (0:0)
0:1 - G. Moreno 62'

Valencia CF - UD Las Palmas 1:0 (0:0)
1:0 - Pepelu (k.) 74'