Zieliński coraz bliżej polskiego podium w LM. Co musi zrobić?

Piotr Zieliński we wtorek dał chwilę euforii fanom SSC Napoli w starciu z Realem Madryt. Polak pewnie wykorzystał rzut karny, który mógł dać mistrzom Włoch punkt.

Krzysztof Kaczmarczyk
Piotr Zieliński Getty Images / Ivan Romano / Piotr Zieliński
Była 54. minuta spotkania SSC Napoli - Real Madryt, kiedy do piłki ustawionym na jedenastym metrze podszedł Piotr Zieliński.

Reprezentant Polski uderzył idealnie, nie do obrony dla hiszpańskiego bramkarza "Królewskich" Kepy Arrizabalagi. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W tym momencie zrobiło się 2:2.

Zieliński tym samym trafił w meczu Ligi Mistrzów po raz siódmy w karierze. Oznacza to, że brakuje mu już tylko jednego gola, żeby znaleźć się w najlepszej trójce polskich strzelców tych rozgrywek.

Na szczycie zestawienia jest oczywiście Robert Lewandowski. Napastnik, który występuje aktualnie w FC Barcelonie, ma na swoim koncie 92 gole i cały czas jest w grze.

Z aktywnych piłkarzy skuteczniejszy od Zielińskiego jest jeszcze tylko Arkadiusz Milik (10 goli). Jedno trafienie więcej od pomocnika Napoli ma z kolei Krzysztof Warzycha.

29-letni Zieliński w swojej karierze rozegrał do tej pory 37 meczów w Lidze Mistrzów. Jego liczby to siedem goli i cztery asysty.

Dodajmy, że mecz SSC Napoli - Real Madryt zakończył się finalnie zwycięstwem ekipy ze stolicy Hiszpanii 3:2. W 78. minucie na bramkę Neapolitańczyków uderzył Federico Valverde, a piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, a potem od pleców bramkarza Alexa Mereta.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Zieliński strzelił Realowi. Hit w Neapolu nie zawiódł