Klub Łukasza Skorupskiego nie traci rozpędu

Bologna FC jest niepokonana już od ośmiu meczów. Po zwycięstwie 2:1 z Frosinone Calcio jest blisko miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów. Gole w końcówce decydowały w pojedynkach, do których doszło w Salerno i w Rzymie.

Łukasz Skorupski Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski tradycyjnie stanął w bramce Bologni FC i w pierwszej połowie mógł gratulować swoim kompanom dwóch akcji zakończonych strzałami do bramki Frosinone Calcio. Gole Lewisa Fergusona oraz Lorenzo De Silvestriego pozwoliły Rossoblu znaleźć się na prowadzeniu 2:0 już w 22. minucie. Później Bologna goli już nie zdobywała, natomiast straciła bramkę z rzutu karnego. Zespół Skorupskiego utrzymał wynik 2:1 do końca.

US Salernitana zagrała po raz pierwszy po zmianie trenera z Paulo Sousy na Filippo Inzaghiego. Nowy szkoleniowiec nie postawił na Mateusza Łęgowskiego. W podstawowym składzie Cagliari Calcio zabrakło z kolei Mateusza Wieteski. Obu zespołom zależało na poprawieniu sytuacji na dole tabeli. Remis 2:2 nie jest spełnieniem marzeń. Szczególnie Cagliari, które dwa razy traciło prowadzenie, a po raz drugi zrobiło to w doliczonym czasie.

AS Roma dopiero w 90. minucie zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 z Monzą na Stadio Olimpico. Gdyby nie bramka Stephana El Shaarawy'ego, drużyna z Rzymu miałaby duży powód do rozczarowania. To dlatego, że od 41. minuty grała w jedenastu przeciwko dziesięciu przeciwnikom po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Danilo D'Ambrosio. Nicola Zalewski wszedł na boisko w 73. minucie, a Jose Mourinho nie dokończył spotkania na ławce z powodu czerwonego kartonika.