Fenomenalny Szczęsny. Interwencja Polaka będzie hitem

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Frosinone Calcio 2:1 w meczu 17. kolejki Serie A. Swoją cegiełkę do triumfu dołożył Wojciech Szczęsny, który w 71. minucie spotkania popisał się fenomenalną interwencją.

Szymon Michalski
parada Wojciecha Szczęsnego Getty Images / Serie A / parada Wojciecha Szczęsnego
Spotkanie z Frosinone Calcio było sporym wyzwaniem dla Juventusu Turyn. Dla Starej Damy nie był to spacerek, o czym świadczy też wynik - 2:1 dla gości (relację z tego spotkania przeczytasz pod TYM LINKIEM). Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że duży wkład w końcowy sukces swojego zespołu miał Wojciech Szczęsny.

Włoskie media po meczu chwaliły polskiego bramkarza (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Dziennikarze szczególnie docenili jego kapitalną interwencję z 71. minuty spotkania. Wtedy to piłkę przed polem karnym otrzymał Abdou Harroui, który z dystansu uderzył na bramkę.

Wydawało się, że piłka zmierza idealnie pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Polak był jednak na posterunku - wyciągnął się jak struna i końcówkami palców przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Z trybun można było usłyszeć jęk zawodu. Kibice Frosinone widzieli już piłkę w siatce.

Dodajmy, że Wojciech Szczęsny nie był jedynym Biało-Czerwonym, który wystąpił w tym meczu. Całe spotkanie rozegrał także Arkadiusz Milik, który jednak nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Szczęsnemu natomiast nie udało się zachować dziewiątego czystego konta w tym sezonie. Na ten moment 33-latek ma ich osiem, na piętnaście rozegranych spotkań. Łącznie polski bramkarz w bieżących rozgrywkach Serie A dziesięć razy wyciągał piłkę z siatki.

Wspomnianą interwencję Wojciecha Szczęsnego możesz zobaczyć od minuty 1:39 na poniższym materiale wideo: