Premier League: 18-latek uratował Manchester United!

Beznadziejna pierwsza połowa i nieco lepsza druga - tak w skrócie wyglądał kolejny mecz Manchesteru United. Davida Moyesa uratował 18-latek, który zdobył dwa gole.

Kilku zmian w składzie dokonał David Moyes w porównaniu do meczu Ligi Mistrzów. Szansę gry w podstawowym składzie na lewym skrzydle otrzymał 18-letni Adnan Januzaj. Jednak pierwsze 45 minut to katastrofalna dyspozycja mistrzów Anglii. Znów niewiele w ofensywie mogły zdziałać Czerwone Diabły, a drugi błąd z rzędu popełnił Nemanja Vidić. To on wystawił piłkę jak na tacy Craigowi Gardnerowi, a ten skrzętnie z tego skorzystał.

Po zmianie stron Man Utd bardzo powoli rozkręcał się. Właściwie to nie rozpędził się, ale miał w swoim składzie Januzaja. Najpierw otrzymał idealne podanie od Patrice'a Evry i niepilnowany przed bramką uderzył nie do obrony. Drugi gol 18-letniego Belga był bardzo ładny. Obrońca Sunderlandu tak wybił futbolówkę, że ta wpadła pod nogi Januzaja. Od razu złożył się do strzału z woleja, a piłka idealnie wpadła do siatki Czarnych Kotów.

Te potwierdziły, że nie bez kozery zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W drugiej odsłonie zagrały bardzo słabo.  Man Utd nie zachwycił, ale wygrał.

Sunderland - Man Utd 1:2 (1:0) 1:0 - Gardner 5' 1:1 - Januzaj 55' 1:2 - Januzaj 61'