SC Paderborn w Bundeslidze, Kacper Przybyłko uratował Arminię, gol Grzegorza Wojtkowiaka

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Klub z Nadrenii Północnej-Westfalii po raz pierwszy w historii wywalczył awans do Bundesligi. W barażach z Hamburgerem SV rywalizować będzie natomiast spadkowicz sprzed roku, SpVgg Greuther Fuerth.

SC Paderborn 07 potrzebował zwycięstwa w ostatniej kolejce i uporał się z VfR Aalen (2:1). Klub z liczącego około 140-tysięcy miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii po raz pierwszy w 51-letniej historii Bundesligi wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej. Działacze już teraz zapowiedzieli, że nie dokonają zbyt dużych wzmocnień i skupią się na zachowaniu obecnego składu.

Piłkarze SpVgg Greuther Fuerth również wygrali swoje spotkanie (2:0 z SV Sandhausen), ale finiszowali dwa "oczka" za Paderborn. To oznacza, że Koniczynki już wkrótce stoczą dwumecz z 16. zespołem Bundesligi, Hamburgerem SV. Smakiem musi obejść się 1.FC Kaiserslautern, który finiszował na 4. miejscu. Kolejne lokaty zajęły Karlsruher SC, Fortuna Duesseldorf, 1860 Monachium oraz FC Sankt Pauli. [ad=rectangle] Na zakończenie rozgrywek porażki doznał najlepszy zespół sezonu. 1.FC Koeln uległ 0:2 FSV Frankfurt. Adam Matuszczyk rozegrał pełne 90 minut, natomiast Sławomir Peszko cały mecz spędził wśród rezerwowych. 1860 Monachium w 34. serii gier podzielił się punktami z Unionem Berlin, a jedynego gola dla Bawarczyków zdobył strzałem głową po podaniu Moritza Stoppelkampa w 17. minucie Grzegorz Wojtkowiak. To jego drugie trafienie w zakończonych rozgrywkach.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Niezwykłych emocji dostarczyła walka o 16. pozycję, gwarantującą udział w barażach. Arminia Bielefeld musiała pokonać na wyjeździe Dynamo Drezno, natomiast ekipie z Saksonii wystarczał remis. Goście wyszli na prowadzenie 2:0, ale w 65. i 74. dwie bramki zdobyli drezdeńczycy. O sukcesie Arminii przesądziło trafienie Kacpra Przybyłki z 76. minuty. Zespół Polaka, który zdobył już 5. gola w sezonie, zwyciężył 3:2 i powalczy o utrzymanie w barażach z 3. drużyną III ligi SV Darmstadt 98.