LM: Paris Saint-Germain wygrało dzięki bramkom obrońców

W meczu II kolejki grupy A Ligi Mistrzów Szachtar Donieck przegrał z Paris Saint-Germain 0:3. Dwa gole dla zespołu z Francji zdobyli obrońcy, a samobójcze trafienie dorzucił Darijo Srna.

Łukasz Witczyk
East News

Faworytem rozgrywanego na stadionie we Lwowie spotkania było Paris Saint-Germain. Mistrz Francji w tym sezonie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i dysponuje zdecydowanie większym potencjałem niż Szachtar Donieck. Słowa te znalazły potwierdzenie już w 7. minucie, kiedy to z lewego skrzydła dośrodkował Maxwell, a piłkę strzałem głową do siatki skierował Serge Aurier.

W kolejnych minutach przewagę mieli paryżanie. W 17. minucie blisko zdobycia gola był Zlatan Ibrahimović, który minimalnie chybił. PSG prowadzenie podwyższyło 6 minut później. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka szczęśliwie odbiła się od Davida Luiza i wpadła do bramki obok zaskoczonego Andrija Piatowa. Po tej sytuacje podopieczni Laurenta Blanca nieco spuścili z tonu, a do głosu zaczęli dochodzić gracze z Doniecka.

Ukraiński zespół w 42. minucie mógł zdobyć kontaktowego gola, ale kilka strzałów zablokowali rywale. Chwilę wcześniej PSG miało dużo szczęścia, gdyż David Luiz był blisko strzelenia samobójczego gola. Obrońca mistrzów Francji chciał cofnąć piłkę do bramkarza, ale nie zauważył, że Kevin Trapp jest w innej części pola karnego. Golkiper nie zdążył dobiec do piłki, ale ta minęła słupek.

Po przerwie ukraiński zespół próbował odrabiać straty, lecz paryżanie czujnie grali w defensywie, a swoje umiejętności kilka razy zaprezentował Trapp. Gospodarze atakowali, a kolejnego gola na swoim koncie zapisali paryżanie. Samobójcze trafienie zaliczył kapitan Szachtara, Darijo Srna. W  Po dwóch kolejkach Szachtar pozostaje bez punktów i strzelonej bramki. Z kolei PSG ma na swoim koncie komplet "oczek".

Szachtar Donieck - Paris Saint-Germain 0:3 (0:2)
0:1 - Serge Aurier 7'
0:2 - David Luiz 23'
0:3 - Darijo Srna (sam.) 90+1'

Szachtar Donieck: Andrij Piatow - Oleksandr Kuczer, Wiaczesław Szewczuk, Darijo Srna, Jarosław Rakickij, Fred, Marlos (71' Wiktor Kowalenko), Maksym Małyszew, Taison (71' Bernard), Alex Teixeira, Ołeksandr Gladkiy (85' Dentinho).

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Thiago Silva, Maxwell, Serge Aurier, David Luiz, Marco Verratti, Thiago Motta, Blaise Matuidi, Edinson Cavani (80' Lucas Moura), Zlatan Ibrahimović (90' Ezequiel Lavezzi), Angel Di Maria (82' Javier Pastore).

Żółte kartki: Zlatan Ibrahimović, David Luiz, Thiago Silva (Paris Saint-Germain)

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy).