Sparingowa sobota: GKS Katowice zdobył osiem goli, Tomasz Wróbel cztery

Piłkarze GKS Katowice potrzebowali 45 minut, by zdobyć osiem goli w sparingu z Sołą Oświęcim. Tyle samo wystarczyło Tomaszowi Wróblowi, by strzelić cztery bramki Skrze Częstochowa.

GKS Katowice przygotowuje się do następnego sezonu na zapleczu Ekstraklasy. Jest najdłużej występującym klubem na tym szczeblu. W sobotę odniósł niezwykle efektowne zwycięstwo. Podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali 8:0 Sołę Oświęcim. Wszystkie gole zdobyli przed przerwą. Trzy strzelił Eryk Sobków, a dwa były król strzelców I ligi Grzegorz Goncerz. W drugiej połowie GieKSa zagrała innym składem i dublerzy nie kontynuowali ostrzału.

Wysoko wygrała również Sandecja Nowy Sącz. Bianconeri pokonali 4:1 Partizan Bardejov, a dubletem popisał się Maciej Małkowski, który imponował liczbami już w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Sandecja jest niepokonana w okresie przygotowań, a GKS Tychy przegrał oba dotychczasowe mecze. W sobotę 0:2 z Jarotą Jarocin.

Dwa pojedynki wygrała Olimpia Grudziądz. Na początek dnia 2:0 z Bałtykiem Gdynia, a następnie w takim samym wymiarze z Concordią Elbląg. Następnym przeciwnikiem biało-zielonych będzie inna drużyna z Elbląga - Olimpia.

Szansę, by zmierzyć się z przedstawicielem Ekstraklasy, dostali piłkarze Drutex-Bytovii, Chojniczanki Chojnice, Pogoni Siedlce oraz Stali Mielec. Solidarnie cały kwartet był słabszy o gola od swojego przeciwnika. Bagaż trzech bramek dostało Podbeskidzie Bielsko-Biała od MSK Żyliny. Górale bronili się dobrze tylko do 51. minuty przed atakami niedawnego uczestnika Ligi Mistrzów.