Ligue 1: Drużyna Macieja Rybusa urządziła demolkę w "polskim" meczu

Nieprawdopodobny przebieg miał mecz FC Nantes z Olympique Lyon. Les Gones wbili Kanarkom pół tuzina bramek i triumfowali 6:0! Maciej Rybus i Mariusz Stępiński spędzili na boisku po 90 minut.

Szymon Mierzyński
AFP
Goście dominowali w zasadzie od pierwszej do ostatniej minuty i łup rozłożyli równomiernie na obie połowy. Jeden gol padł z rzutu karnego, ale pozostałe to przede wszystkim efekt kapitalnych akcji kombinacyjnych, którymi ekipa Bruno Genesio demolowała obronę rywala.

Maciej Rybus korzystał z ofensywnego nastawienia swojego zespołu i prezentował się bardzo dobrze. Często oglądaliśmy go pod bramką Remy'ego Riou. W 32. minucie przeprowadził zresztą akcję, po której Rachid Ghezzal uderzył w poprzeczkę.

Mariusz Stępiński opuścił plac gry w całkowicie odmiennym nastroju, ale na tle beznadziejnie spisujących się kolegów i tak wyglądał całkiem przyzwoicie. Szarpał, starał się coś wskórać w polu karnym Olympique, jednak brakowało mu wsparcia.

Po środowym triumfie drużyna z Lyonu awansowała na 4. miejsce w tabeli i do OGC Nice traci 11 oczek. Lider sięgnął po pełną pulę, skromnie ogrywając EA Guingamp (1:0). Sytuacja Kanarków jest natomiast fatalna, bo zajmują aktualnie przedostatnią lokatę.

Wyjazdowy remis wywalczyło Girondins Bordeaux Igora Lewczuka, które podzieliło się punktami z SC Bastia (1:1). Polak wyszedł w podstawowym składzie Żyrondystów, lecz w przerwie został zmieniony przez Adama Ounasa.

0:6 - Nabil Fekir 81'

FC Nantes: Remy Riou - Leo Dubois, Oswaldo Vizcarrondo, Diego Carlos, Lucas Lima, Guillaume Gillet (71' Wilfried Moimbe), Abdoulaye Toure, Amine Harit, Nicolaj Thomsen (58' Emiliano Sala), Alex Kacaniklić (53' Jules Iloki), Mariusz Stępiński.

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Rafael da Silva, Mapou Yanga-Mbiwa, Mouctar Diakhaby, Maciej Rybus, Sergi Darder, Maxime Gonalons (76' Jordan Ferri), Corentin Tolisso, Rachid Ghezzal (69' Maxwel Cornet), Alexandre Lacazette (63' Nabl Fekir), Mathieu Valbuena.

Żółte kartki: Oswaldo Vizcarrondo (FC Nantes) oraz Maxime Gonalons (Olympique Lyon).

Sędzia: Clement Turpin.

SC Bastia - Girondins Bordeaux 1:1 (0:0)

->Tabela Ligue 1

Messi, Neymar, Suárez kontra Ronaldo, Ramos, Benzema! Zobacz El Clásico, najważniejszy ligowy mecz w Europie 3 grudnia NA ŻYWO w Eleven, na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Olympique Lyon ma szansę zakończyć sezon w pierwszej trójce?