Ligue 1: PSG uratowało remis w hicie, Grzegorz Krychowiak dostał "wędkę"

Paris Saint-Germain bez zwycięstwa w hicie i dopiero na 3. miejscu w tabeli Ligue 1. Ekipa Unaia Emery'ego z kłopotami zremisowała 2:2 z rewelacyjnym OGC Nice. Grzegorz Krychowiak zagrał od początku, ale opuścił boisko już w przerwie.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / ETIENNE LAURENT
Pierwsza połowa była koszmarem mistrza Francji, który miał wprawdzie przewagę w polu, lecz za nic w świecie nie potrafił jej przełożyć na konkrety, a w ostatnim kwadransie został boleśnie skarcony i to aż dwa razy. Wynik otworzył Wylan Cyprien, który pokonał Alphonse Areolę przepięknym strzałem z rzutu wolnego z 24 metrów. W doliczonym czasie natomiast Allasane Plea wykorzystał beznadziejne zachowanie Thiago Silvy i Marquinhosa, podwyższając prowadzenie gości.

Szok i niedowierzanie - takie uczucia panowały na Parc des Princes na półmetku, zwłaszcza że przez pierwsze 30 minut zespół z Nicei z przodu nie wykreował nic.

Paryżanie znaleźli się pod ścianą, a w szatni Unai Emery musiał im urządzić niemałe trzęsienie ziemi. Jego ofiarą padł Grzegorz Krychowiak. Polak został zdjęty z boiska już po 45 minutach, a jego miejsce zajął Lucas Moura.

Na drugą część miejscowi wyszli już zupełnie inaczej usposobieni. Rzucili się na rywala niczym wściekłe lwy, a ten nie wytrzymał presji i w kwadrans po zmianie stron zrobiło się 2:2. Dublet skompletował Edinson Cavani, który najpierw zamknął perfekcyjne dośrodkowanie Serge'a Auriera, a następnie wykorzystał koszmarny błąd Yoana Cardinale. Bramkarz z Nicei od początku spotkania sprawiał wrażenie niepewnego, a kulminacją była właśnie sytuacja przy wyrównującym golu, gdy wypiąstkował piłkę tak, że trafił w Dante i ten prezent spożytkował Urugwajczyk.

Po odrobieniu przez gospodarzy strat wydawało się, że pójdą oni za ciosem i w spektakularny sposób wydrą zwycięstwo. Nic takiego się jednak nie stało, bo zryw PSG trwał dość krótko, a później rywale opanowali sytuację. To pozwoliło im wywieźć z Parc des Princes ważny punkt, dzięki któremu są liderem Ligue 1.

Paris Saint-Germain - OGC Nice 2:2 (0:2)
0:1 - Wylan Cyprien 32'
0:2 - Alassane Plea 45+3'
1:2 - Edinson Cavani 46'
2:2 - Edinson Cavani 60'

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Serge Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa, Marco Verratti (75' Hatem Ben Arfa), Grzegorz Krychowiak (46' Lucas Moura), Thiago Motta, Angel di Maria (82' Thomas Meunier), Edinson Cavani, Blaise Matuidi.

OGC Nice: Yoan Cardinale - Arnaud Souquet, Dante, Malang Sarr, Ricardo Pereira, Jean Michael Seri, Wylan Cyprien, Remi Walter (90' Vincent Koziello), Dalbert Henrique (46' Olivier Boscagli), Younes Belhanda, Alassane Plea (75' Mario Balotelli).

Żółte kartki: Layvin Kurzawa, Thiago Motta (Paris Saint-Germain) oraz Malang Sarr, Mario Balotelli, Younes Belhanda (OGC Nice).