PNA: Maroko skomplikowało sytuację w grupie C

Po wygranej reprezentacji Maroko nad Togo 3:1 skomplikowała się sytuacja w grupie C. Żadna z drużyn nie może być pewna awansu do dalszych gier.

Michał Piegza
Po wcześniejszym remisie Wybrzeża Kości Słoniowej z Demokratyczną Republiką Konga, wiadomo było, że zwycięzca meczu Maroka z Togo zwiększy swoje szanse na wyjście z grupy.

Lwy Atlasu w pierwszej kolejce przegrały z DRK i potyczka z Togo była dla tego zespołu walką niemal o wszystko.

Od początku w ataku znalazł się drużyna Maroka, ale gola już w 5. minucie zdobyły Jastrzębie. Szybka kontra, dogranie w pole karne do Mathieu Dossevi, a ten z narożnika pola bramkowego obok bramkarza trafił do siatki.

Marokańczycy szybko zebrali się po stracie bramki i dziewięć minut później doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki cztery metry przed bramką doszedł Aziz Bouhaddouz i uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka trafił dla Lwów Atlasu po raz pierwszy w turnieju.

W 21. minucie Maroko wyszło na prowadzenie. Po kapitalnym dośrodkowaniu w pole karne, piłkę głową przedłużył Romain Saiss, bramkarz Togo nawet nie drgnął. Jastrzębie mogły wyrównać chwilę potem, ale Adebayor nie potrafił pokonać golkipera rywali.

W drugiej części do odrabiania strat ruszyło Togo. W 55. minucie aktywny Adebayor uderzył głową po wrzutce z lewej strony, jednak pomylił się o pół metra. Jastrzębie nacierały, a bramkę zdobyło Maroko. W 72. minucie z piłką w pole karne wpadł Youseff En Nesyri i uderzył w kierunku bliższego słupka. Piłka niespodziewanie odbiła się przed bramkarzem i wpadła do siatki.

Po stracie trzeciego gola gracze z Togo postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do odrabiania strat. To ułatwiło przeciwnikom wyprowadzanie kontr. W 82. minucie Jastrzębie mogły złapać kontakt z rywalem, ale Ayite w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.

Ostatecznie więcej goli nie padło. Maroko wygrało 3:1, ale po dwóch kolejkach żadna z drużyn nie może być pewna wyjścia z grupy. Dodatkowo wszystkie ekipy wciąż nie straciły szans na dalszą grę w turnieju.

Maroko - Togo 3:1 (2:1)
0:1 - Dossevi 5'
1:1 - Bouhaddouz 14'
2:1 - Saiss 21'
3:1 - En Nesyri 72'

Maroko: Mohand - Mendyl, Da Costa, Benatia, Dirar - El Kaddouri (61' En Nesyri), Saïss, El Ahmadi, Boussoufa, Fajr (81' Aït Bennasser) - Bouhaddouz (90+1' Alioui).

Togo: Agassa - Gakpe, Romao, Ouro-Akoriko, Dakonam – Dossevi (84'. Segbefia), Atakora (89' Agbegniadan), Ayite, Bebou - Adebayor, Fo-Doh Laba (73' Boukari).

Żółte kartki: Boussoufa (Maroko).