Ligue 1: dobry występ Igora Lewczuka i triumf Bordeaux, "Grosik" z remisem

Pięć bramek padło w wieczornych meczach 21. kolejki Ligue 1. Girondins Bordeaux Igora Lewczuka sięgnęło po pełną pulę, zaś Stade Rennes Kamila Grosickiego zanotowało wyjazdowy remis.

Szymon Mierzyński
Igor Lewczuk AFP / FRED TANNEAU / Igor Lewczuk
Żyrondyści pokonali u siebie Toulouse FC 1:0, a decydującego gola tuż po pierwszym gwizdku sędziego zdobył Valentin Vada. Jeśli chodzi o występ naszego reprezentanta, to ma on za sobą bardzo dobre zawody. Ustrzegł się błędów w tyłach, zaliczał odbiory i zapracował na wysoką ocenę.

Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale w drugiej połowie Malcom zmarnował rzut karny (jego płaski strzał znakomicie obronił Alban Lafont).

Stade Rennes zremisowało na wyjeździe z EA Guingamp 1:1, ratując jeden punkt w liczebnym osłabieniu, bo pod koniec pierwszej części drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Sanjin Prcic. Kamil Grosicki - tak jak Igor Lewczuk - spędził na boisku 90 minut i choć był dość aktywny, to brakowało mu dokładności.

W pozostałych spotkaniach FC Metz pokonało Montpellier HSC 2:0, zaś Dijon FCO zremisowało bezbramkowo z Lille OSC.

W sobotę wieczorem miał się odbyć jeszcze mecz SM Caen - AS Nancy Lorraine. Został on jednak odwołany ze względu na zamarznięte boisko.