Ligue 1: Marsylia ograna w Nantes. Kapitalny gol Stępińskiego!

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 25. kolejki Ligue 1 FC Nantes pokonało Olympique Marsylię 3:2. Duży wkład w triumf Kanarków miał Mariusz Stępiński. W 20. minucie Polak ośmieszył obronę rywali.

Dominik Polesiński
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński

Tylko dwie wygrane w 12 meczach w roli gości. W niedzielny wieczór potwierdziło się, że Olympique Marsylia na obcym terenie nie radzi sobie tak dobrze, jak przed własną widownią. Na Stade de la Beaujoire pokonała ich drużyna, która u siebie gra najgorzej w lidze.

Duży wkład w wygraną FC Nantes miał Mariusz Stępiński. Gol Polaka, strzelony w 20. minucie był ozdobą spotkania. Wzorowe przyjęcie piłki na klatkę piersiową po długiej centrze z lewej flanki, wymanewrowanie trójki obrońców i strzał, po którym bramkarz nawet nie drgnął. To było trafienie na 2:0, bowiem osiem minut wcześniej po olbrzymim zamieszaniu piłkę do siatki z kilku metrów skierował Santos Silva Diego.

Marsylia grała bardzo słabo, co rozsierdziło Rudiego Garcię. Złość po tym, co zobaczył w początkowym fragmencie meczu, zaowocowała szybkimi zmianami. Nowi ludzie do gry "na tak" niewiele jednak wnieśli. Niewiele jeśli chodzi o gole, bowiem Olympique przejął inicjatywę. Te w tym sezonie na zawołanie strzela Bafetimbi Gomis. Rosły czarnoskóry napastnik kąsał i tym razem. Dwukrotnie przywracał swojej drużynie nadzieję na zdobycz punktową. Kto wie jakim wynikiem zakończyłby się mecz, gdyby w 66. minucie snajper nie musiał opuścić boiska z powodu kontuzji.

Po zejściu Gomisa Marsylia atakowała bez przekonania, że uda się doprowadzić do remisu. Liczne podania w środkowej strefie bez przemieszczania się pod pole karne gospodarzy. Brakowało dośrodkowań ze skrzydeł. Kanarki wyprowadziły kilka kontr, którym jednak brakowało wykończenia. Końcowe minuty, mimo iż wynik był na styku, nie były emocjonujące.

Mariusz Stępiński przebywał na boisku do 72 minuty i był to jeden z jego lepszych występów w barwach FC Nantes - strzelił gola i asystował przy bramce na 3:1.

FC Nantes - Olympique Marsylia 3:2 (2:0)
1:0 - Santos Silva Diego 12'
2:0 - Mariusz Stępiński 20'
2:1 - Bafetimbi Gomis 49'
3:1 - Adrien Thomasson 50'
3:2 - Bafetimbi Gomis 61'

FC Nantes: Remy Riou - Leo Dubois, Koffi Djidji, Santos Silva Diego, Lima, Felipe Pardo (80' Wilfried Moimbe), Valentin Rongier (86' Oswaldo Vizcarrondo), Guillaume Gillet, Adrien Thomasson, Emiliano Sala, Mariusz Stępiński (72' Sergio Miguel Relvas Oliveira).

Olympique Marsylia: Yohann Pele - Hiroki Sakai, Rod Fanni, Rolando, Patrice Evra, Maxime Lopez (30' Andre-Frank Zambo Anguissa), William Vainqueur, Morgan Sanson, Remy Cabella (30' Florian Thauvin), Dimitri Payet, Bafetimbi Gomis (66' Bouna Sarr).

Żółte kartki: Djidji (Nantes) oraz Thauvin (Marsylia).

4:0 - Jorge Intima 90+1'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy po przyjściu Prejuca Nakoulmy Stępiński pozostanie zawodnikiem pierwszego składu FC Nantes?