Andrea Belotti z najszybszym od 17 lat hat-trickiem w Serie A

Andrea Belotti zdobył trzy gole w niedzielnym meczu Torino - Palermo (3:1). To najszybszy hat-trick w Serie A od 17 lat.

Karol Borawski
Andrea Belotti PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Andrea Belotti

W 2000 roku, kiedy Andrij Szewczenko zdobył trzy gole dla AC Milan w siedem minut, Belotti miał sześć lat.

Belottiemu zdobycie hat-tricka zajęło osiem minut. Torino długo przegrywało z US Palermo. 23-letni Włoch doprowadził do wyrównania w 73. minucie, kolejne gole zdobywał w 76. i 81. minucie.

Belotti prezentuje znakomitą formę w tym sezonie Serie A, zdobył już 22 gole. Reprezentant Włoch zwrócił uwagę silniejszych klubów. Utalentowanym piłkarzem zainteresowany jest między innymi Arsenal.

W styczniu dyrektor sportowy Torino Gianluca Petrachi przyznał, że klub odrzucił oferty za tego zawodnika, który w swoim kontrakcie ma wpisaną kwotę odstępnego w wysokości 100 milionów euro.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy w przyszłym sezonie Belotti będzie grał w innym klubie?