Sir Alex Ferguson wróci na ławkę trenerską

Sir Alex Ferguson po raz kolejny zasiądzie na ławce trenerskiej Manchesteru United. Szkot poprowadzi drużynę byłych gwiazd tego klubu w meczu upamiętniającym triumf w Lidze Mistrzów w 1999 roku.

Tomasz Skrzypczyński
Alex Ferguson Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Alex Ferguson
20 lat temu Manchester United pokonał Bayern Monachium 2:1 w jednym z najbardziej emocjonujących meczów w finałach europejskich pucharów. Czerwone Diabły wygrały rozgrywki Ligi Mistrzów, choć w decydującym spotkaniu przegrywali 0:1 do 90. minuty.

W doliczonych trzech minutach Teddy Sheringham i Ole Gunnar Solksjaer zapewnili jednak triumf angielskiej drużynie. Spotkanie rozegrane na Camp Nou jest i będzie wspominane przez kibiców Man Utd przez wiele lat.

Z okazji okrągłej rocznicy klub zorganizuje 26 maja spotkanie legend Manchesteru United i Bayernu Monachium. Gospodarzy poprowadzi, podobnie jak w 1999 roku, Sir Alex Ferguson, dla którego będzie to powrót po sześciu latach na ławkę trenerską.

Oto priorytety transferowe Manchesteru United

- Nie mogę się doczekać tego wspaniałego meczu - skomentował Szkot, który jest żyjącą legendą Manchesteru.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku Ferguson miał wylew krwi do mózgu i trafił na wiele tygodni do szpitala. 78-latek wrócił jednak do zdrowia i ponownie pojawia się na trybunach Old Trafford przy okazji meczów 20-krotnego mistrza Anglii.