II liga: Widzew Łódź liderem. Szczęśliwa wygrana Górnika Łęczna

W niedzielę zakończyła się 22. kolejka II ligi. Widzew wygrał w Wejherowie i po sobotniej porażce Radomiaka awansował na pozycję lidera. Szczęśliwe zwycięstwo odniósł Górnik Łęczna.

Michał Piegza
piłkarze Widzewa Łódź Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Widzew wykorzystał sobotnią przegraną Radomiaka w Elblągu z Olimpią i pokonując w Wejherowie Gryf 2:1 awansował na pozycję lidera II ligi.

Goście prowadzenie w meczu objęli w 22. minucie. Do siatki trafił Adam Radwański, który zimą wrócił do Widzewa. Gryf wyrównał cztery minuty po przerwie, wykorzystując rzut karny. Odpowiedź łodzian była błyskawiczna. Daniel Mąka uderzając na raty ustalił wynik gry.

Zespół prowadzony przez Radosława Mroczkowskiego ma do rozegrania jedno spotkanie zaległe (10 kwietnia w Elblągu z Olimpią).

Pierwszoligowe aspiracje zgłasza Górnik. Łęcznianie długo męczyli się z plasującą się w środku tabeli Resovią. Po zmianie stron gospodarze uzyskali przewagę, ale gola zdobyli dopiero kwadrans przed końcem. Po strzale Roberta Pisarczuka błąd popełnił Wojciech Daniel i piłka znalazła się w bramce. Podopieczni Franciszka Smudy do 3. w lidze Elany tracą dwa punkty, a w następnej kolejce grają z innym kandydatem do awansu GKS-em Bełchatów.

Czerwona kartka: Pisarczuk (Górnik) /90, za dwie żółte/

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!