Premier League. Duży problem Chelsea FC. N'Golo Kante doznał kontuzji i raczej nie zagra w meczu z Tottenhamem Hotspur

Frank Lampard ma duży orzech do zgryzienia. Piłkarze Chelsea przegrali z Manchesterem United (0:2), a w dodatku kontuzji mięśnia nabawił się N'Golo Kante. Francuz raczej nie wystąpi w weekendowym starciu z Tottenhamem Hotspur.

Sebastian Zwiewka
N'Golo Kante Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: N'Golo Kante
Piłkarze Chelsea FC w poniedziałek okazali się słabsi na Stamford Bridge od Manchesteru United (0:2). Londyńczycy w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka okazji, ale szwankowała skuteczność. Goście zachowali więcej zimnej krwi i wywieźli komplet punktów z terenu bezpośredniego rywala w walce o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Frank Lampard w 12. minucie musiał ściągnąć z murawy kontuzjowanego N'Golo Kante.

Francuskiego pomocnika zastąpił Mason Mount. Szkoleniowiec The Blues stwierdził, że raczej nie będzie mógł liczyć na 28-latka w sobotnim meczu z Tottenhamem Hotspur. Wykluczony jest na pewno występ Christiana Pulisicia oraz Calluma Hudsona-Odoi. - Po tym co się stało, N'Golo raczej nie będzie gotowy do gry w sobotę. To uraz mięśnia i musimy ocenić sytuację, ale nie wydaje mi się, że wyleczy kontuzję tak szybko - stwierdził Frank Lampard, cytowany przez Sky Sports.

Dłużej wyłączeni z gry są skrzydłowi. Pulisić nie wybiegł na boisko od starcia z Brighton and Hove Albion, które miało miejsce 1 stycznia. Hudson-Odoi z kolei dołączył do grona kontuzjowanych na początku lutego podczas konfrontacji z Leicester City. Największym pozytywem jest to, że w weekend na murawie może pojawić się Tammy Abraham. Najlepszy strzelec Chelsea nie trenował z zespołem w ostatnim tygodniu i nie pomógł Lampardowi w meczu z Czerwonymi Diabłami. W poniedziałek urazu nabawił się także Andreas Christensen.