Primera Division: Kolejne potknięcie Barcy / Racing lepszy od Valencii

FC Barcelona już najprawdopodobniej straciła szanse na mistrzostwo, a dodatkowo może opuścić także drugą pozycję! Katalończycy znowu nie potrafili wygrać i jedynie zremisowali z Recreativo Huelva 2:2. Kolejny raz swoich kibiców zawiedli piłkarze Valencii. Nietoperze przegrali na własnym boisku z Racingiem Santander 1:2.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Racing ma tyle samo oczek co Atletico Madryt, które zajmuje czwarte miejsce. Wynik meczu otworzył dopiero w 62. minucie Colsa. Do wyrównania szybko doprowadził David Villa po golu z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy za sprawą trafienia Mohammeda Tchite zgarnęli trzy oczka. Euzebiusz Smolarek po raz kolejny pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie - w 70. minucie zmienił Pedro Munitisa.

Katalończycy dwukrotnie za sprawą Samuela Eto'o wychodzili na prowadzenie, lecz za każdym razem skutecznie odpowiadał Ruben. Recreativo, które walczy o utrzymanie w La Liga, wcale nie odstawało od gwiazd z Barcelony. Gracze Blaugrany po raz kolejny potwierdzili swoją słabą formę i o mistrzostwie już raczej nie mają co marzyć.

Valencia - Racing Santander 1:2 (0:0)
0:1 - Colsa 60'
1:1 - Villa 64'
1:2 - Tchite 81'

Recreativo Huelva - FC Barcelona 2:2 (1:1)
0:1 - Eto'o 2'
1:1 - Ruben 41'
1:2 - Eto'o 46'