Wielki cios dla kobiecej reprezentacji. Ewa Pajor musi przejść operację

Najlepsza polska piłkarka nie pomoże kobiecej reprezentacji we wrześniowych meczach eliminacji do mistrzostw Europy. Finalistka Ligi Mistrzyń musi przejść operację.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ewa Pajor Newspix / MICHAL STANCZYK / Na zdjęciu: Ewa Pajor
Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Ewa Pajor nie pojawi się na najbliższym zgrupowaniu kobiecej reprezentacji, która walczy o awans do mistrzostw Europy.

23-latka przejdzie operację kolana, po której czeka ją ok. 2 miesięcy przerwy. Selekcjoner nieobecność Pajor porównuje do braku Roberta Lewandowskiego w męskiej kadrze.

- Wielka szkoda, że Ewa nie pomoże nam w tak ważnych meczach. To bardzo duża strata. Nie ukrywam i wielokrotnie to powtarzałem, że Ewa znaczy dla nas tyle, ile Robert Lewandowski dla kadry męskiej. Musimy jednak nauczyć się grać bez niej. Szansę dostaną inne zawodniczki - podkreślił trener Miłosz Stępiński na "Łączy nas piłka".

Polki kolejny eliminacyjny mecz rozegrają w piątek, 18 września (godz. 18:15), na wyjeździe z Czeszkami. Cztery dni później, 22 września (godz. 18:00), ponownie dojdzie do konfrontacji między tymi reprezentacjami, tym razem w Bielsku-Białej.

Po trzech kolejkach eliminacji Polki są liderkami grupy D. Do tej pory bezbramkowo zremisowały z Hiszpankami, a także wygrywały po 5:0 z Mołdawiankami i Azerbejdżankami. Pajor zdobyła aż 5 bramek w obu meczach.

Ostatni mecz Pajor rozegrała w finale Ligi Mistrzyń. W kobiecym zespole WfL Wolfsburg zagrała do 61. minuty. Ostatecznie trofeum padło łupem rywalek - zawodniczki Olympique Lyon wygrały 3:1 (więcej o spotkaniu TUTAJ).