Adrian Mierzejewski poprawił swój dorobek. Jego zespół przegrał z liderem

To był szczególny mecz dla Adriana Mierzejewskiego. W piątek Shanghai Shenhua przegrał u siebie 1:2 z Changchun Yatai, w którym do niedawna występował Polak.

Rafał Szymański
Adrian Mierzejewski Getty Images / Visual China Group / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
Drużyna z Szanghaju zamierzała sprawić niespodziankę w 12. kolejce Super Ligi. W 7. minucie Adrian Mierzejewski precyzyjnie dośrodkował z narożnika, następnie Matej Jonjić wygrał pojedynek powietrzny i głową skierował piłkę do siatki.

Przyjezdni odwrócili losy meczu w samej końcówce. Junior Negao po raz pierwszy wpisał sie na listę strzelców w 79. minucie. Chwilę później było już 2:1, brazylijski napastnik wykorzystał rzut karny.

W ostatecznym rozrachunku Changchun Yatai zgarnął pełną pulę i utrzymał się na fotelu lidera ligi chińskiej. W tym momencie Shanghai Shenhua znajduje się na 5. pozycji w stawce.

46-krotny reprezentant Polski w latach 2018-2019 bronił barw Changchun. Ofensywny pomocnik w marcu został wypożyczony z Chongqing Dangdai Lifan do Shanghai Shenhua. W bieżących rozgrywkach Mierzejewski strzelił dwie bramki i zaliczył taką samą liczbę asyst w 10 spotkaniach.

Shanghai Shenhua - Changchun Yatai 1:2 (1:0)
1:0 - Matej Jonjić 7'
1:1 - Junior Negao 79'
1:2 - Junior Negao (k.) 86'