Optymizm u ligowych outsiderów. Ktoś będzie mógł się odbić

- Mamy sporo optymizmu po meczach z bardzo mocnymi rywalami - powiedział Kamil Kiereś. Jego Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 12:30, w Niecieczy rozegra ważny mecz obu zespołów z dołu tabeli.

Michał Gałęzewski
zawodnik Legii Warszawa Josue Pesqueira (z prawej) i Janusz Gol (z lewej) z Górnika Łęczna PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: zawodnik Legii Warszawa Josue Pesqueira (z prawej) i Janusz Gol (z lewej) z Górnika Łęczna
Za piłkarzami PKO Ekstraklasy przerwa reprezentacyjna. - Na pewno wyjątkowo spędziliśmy przerwę na reprezentację, bo w pierwszej kolejności musieliśmy się zregenerować po maratonie, bo graliśmy w niedzielę z Rakowem, w środę w Legnicy i w sobotę z Lechem. Były to bardzo intensywne mecze i korzystne wyniki pozwoliły, że zyskaliśmy dużo energii i pracowaliśmy w lepszej atmosferze. W pierwszym tygodniu miało też miejsce doprowadzenie zawodników do stanu używalności - powiedział Kamil Kiereś, trener Górnika Łęczna.

- Nie wszyscy trenowali w pierwszym tygodniu, w drugim już tak. Nie jesteśmy całkowicie bez zawodników kontuzjowanych, ale większość już trenowała. Przygotowaliśmy się w takim rytmie, w jakim wcześniej. Pracowaliśmy nad rzeczami, które pozwoliły nam punktować i zbilansować zespół na boisku. Nie tylko liczyła się gra obronna, ale i gra ofensywna - dodał Kiereś.

Piłkarze z Łęcznej nie skorzystają więc z kilku ważnych piłkarzy. - Bartek Śpiączka jest kontuzjowany i się rehabilituje. Jest szansa, że wróci w najbliższym czasie, ale nie jest to takie klarowne. Patrzymy na to optymistycznie. Marcel Wędrychowski wrócił z urazem po przerwie reprezentacyjnej, który pogłębił i się rehabilituje. W najbliższych dniach przejdzie badanie, nie będzie go w najbliższych meczach - wyjaśnił trener Górnika.

W niedzielę Górnik pojedzie do Niecieczy na mecz z Bruk-Bet Termaliką. Czy naprzeciw siebie zagrają zespoły walczące o utrzymanie? - Ja bym tego tak nie oceniał. Na ten moment tak to wygląda, ale tak jak my mamy sporo optymizmu po meczach z bardzo mocnymi rywalami, to i Termalica prezentuje dosyć ofensywny styl gry, ma dobry okres punktowania - zwycięstwa ze Śląskiem i Górnikiem. Ta drużyna przegrywała, ale strzelała dużo bramek - pochwalił rywala Kamil Kiereś.

Obie drużyny w ubiegłym sezonie mierzyły się ze sobą w Fortuna I lidze. - Wspólnie awansowaliśmy do PKO Ekstraklasy. Termalikę zapamiętałem jako drużynę, która zdominowała w ubiegłym sezonie jesienne rozgrywki. Wiosną miała swoje kłopoty jak my, ale finalnie obie drużyny są w PKO Ekstraklasie. U nas większymi fragmentami mecz był pod dyktando Termaliki, ale i my mieliśmy dobre okresy gry, podczas których zepchnęliśmy rywala do obrony. Grając w 10-kę założyliśmy wysoki pressing i doprowadziliśmy do wyniku 3:3. Każdy mecz ma swoją historię - podsumował trener.