Poznaliśmy drugiego spadkowicza z Premier League

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/NEIL HALL / Tottenham pokonując Burnley przesądził losy gości
PAP/EPA / PAP/EPA/NEIL HALL / Tottenham pokonując Burnley przesądził losy gości

W dole Premier League niemal wszystko jasne. W sobotę szanse na utrzymanie stracił zespół Burnley. Nie wygląda sytuacja drużyny Luton, która w ostatniej kolejce musiałaby strzelić rywalom kilkanaście bramek.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Premier League w grze o utrzymanie rozstrzygnięcia są znane. Pozostał jeden mały znak zapytania.

Znajdujący się w beznadziejnej sytuacji gracze Burnley od dłuższego czasu byli pogodzeni z degradacją. W sobotnie popołudnie przegrywając na wyjeździe z Tottenhamem 1:2 stracili matematyczne szanse na ligowy byt.

Goście otworzyli wynik gry w 25. minucie, Koguty wyrównały jeszcze w 1. połowie, a na osiem minut przed końcem potyczki pozbawiły rywala złudzeń.

Od kilku godzin odroczony jest los Luton. Beniaminek długo dawał sobie nadzieję na zachowanie szans, prowadząc na boisku rywala z West Hamem. Po zmianie stron Łukasz Fabiański z ławki rezerwowych mógł podziwiać jak jego koledzy odrabiają straty z nawiązką i ostatecznie zwyciężają 3:1.

Gracze Luton mogą stracić szanse na utrzymanie jeszcze w sobotę. Stanie się tak, jeśli Nottingham Forrest w meczu z Chelsea zdobędzie co najmniej punkt. W innej sytuacji nowicjusz musi liczyć na cud, czyli bardzo wysokie zwycięstwo w ostatniej kolejce, co po prostu jest nierealne.

AFC Bournemouth - Brentford FC 1:2 (0:0) 0:1 - Mbeumo 87' 1:1 - Solanke 90' 1:2 - Wissa 90+5'

Everton - Sheffield United 1:0 (1:0) 1:0 - Doucoure 31'

Newcastle United - Brighton and Hove Albion 1:1 (1:1) 0:1 - Veltman 18' 1:1 - Longstaff 45+5'

Tottenham Hotspur - Burnley FC 2:1 (1:1) 0:1 - Bruun Larsen 25' 1:1 - Porro 32' 2:1 - van de Ven 82'

West Ham United - Luton Town 3:1 (0:1) 0:1 - Lokonga 6' 1:1 - Ward-Prowse 54' 2:1 - Soucek 66' 3:1 - Earthy 77'

Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace 1:3 (0:2) 0:1 - Olise 26' 0:2 - Mateta 28' 1:2 - Cunha 68' 1:3 - Eze 73'