Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła nad poprzeczką główkował z 5 metrów Shane Long.

Nieźle z kilkunastu metrów uderzył Nathan Redmond i Kasper Schmeichel odbił piłkę do boku.

90'

Doliczone 4 minuty.

2
88'

Mogło być już 4:0, ale Shane Long minął się z piłką w polu karnym po akcji oskrzydlającej.

3
86'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dusan Tadić.

Potężnie pod poprzeczkę uderzył Tadić i Schmeichel bez szans. 3:0!

Southampton FC
2
4
85'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Wes Morgan.

Leicester City
2
85'

Rzut karny dla Świętych! Morgan sfaulował Longa.

2
82'

Potężnie z dystansu uderzył Christian Fuchs, jednak piłka poszybowała obok słupka.

1
80'
ZMIANA

Southampton. Schodzi: Jay Rodriguez. Wchodzi: Shane Long.

78'

Bartosz Kapustka na rozgrzewce - wraz z Andym Kingiem.

1
75'

Piłka w siatce Lisów po samobójczym trafieniu Morgana, ale sędzia tego gola nie uznał, bo naciskający Jamajczyka Maya Yoshida był na minimalnym spalonym.

1
72'

Teraz było groźnie w polu karnym Świętych, ale Wes Morgan chybił z kilku metrów!

1
71'

Z dystansu uderzył Oriol Romeu i mimo rykoszetu piłkę złapał Kasper Schmeichel.

1
70'

Czy na boisko wejdzie dziś Bartosz Kapustka? Aż się prosi, by dać Polakowi szansę, bo zawodnicy, na których Claudio Ranieri stawia bardzo konsekwentnie, dotąd zawodzą.

3
1
66'

Święci mają pełną kontrolę nad meczem, ekipa Leicester jest bezradna.

1
63'
ZMIANA

Leicester. Schodzi: Shinji Okazaki. Wchodzi: Ahmed Musa.

61'

Sprzed pola karnego nad poprzeczką uderzył James Ward-Prowse.

1
60'

Powinno być 3:0! Nie po raz pierwszy kompletnie pogubili się w tyłach goście, ale Pierre-Emile Hoejbjerg w sytuacji sam na sam ze Schmeichelem huknął obok słupka! Za dużo siły, za mało precyzji.

1
58'

Z dystansu uderzył Marc Albrighton, ale piłkę złapał Fraser Forster.

1
53'

Van Dijk ma poważniejszy problem. Stoper Świętych wrócił do gry, ale znów leży na boisku i konieczna będzie zmiana.

2
50'

Virgil van Dijk wstał z boiska i lekko utyka.

1
49'

Szybka oskrzydlająca akcja Leicester, ale Jamie Vardy sfaulował w polu karnym van Dijka. Holender przez chwilę zwijał się z bólu.

1
47'

Pierre-Emile Hoejbjerg miał sporo swobody na 15. metrze, ale uderzył daleko obok słupka.

1
47'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

1
46'
ZMIANA
46'

Początek drugiej połowy.

1
45+1'

Shinji Okazaki zamknął płaską centrę Vardy'ego, uderzał jednak z niemal zerowego kąta i to nie miało prawa się udać.

1
45'

Doliczone 2 minuty.

1
44'

Przed polem karnym szarżował Jamie Vardy, ale nie miał szans wypracować sobie pozycji do strzału, bo przeszkadzało mu trzech rywali.

1
41'

Po indywidualnej akcji potężnie, ale nad bramką uderzył sprzed pola karnego Demarai Gray.

1
1
39'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jay Rodriguez.

2:0 dla Świętych! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego beznadziejnie interweniował Huth, wyszło z tego podanie do Rodrigueza i ten wykonał egzekucję uderzeniem z ostrego kąta.

6
3
37'

Przerwa w grze, bo głowami zderzyli się Nampalys Mendy i Pierre-Emile Hoejbjerg.

1
36'

Southampton nadal prezentuje się lepiej. Lisy grają mizernie, ich akcje nie przynoszą zagrożenia pod bramką rywala. Teraz na wiwat uderzył Demarai Gray - bardzo niecelnie.

1
32'

Z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył Demarai Gray, piłka zrykoszetowała i nie poleciała w światło bramki.

1
28'

Robert Huth zablokował kąśliwy strzał Hoejbjerga z 15 metrów.

1
26'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił James Ward-Prowse. Asystował mu Cedric Soares.

1:0 dla Świętych! Cedric Soares zagrał na 15. metr, skąd pięknie przy słupku uderzył niekryty Ward-Prowse. Schmeichel nie mógł nic poradzić.

23'

Przewaga po stronie Southampton i to gospodarze stworzyli dotąd zdecydowanie groźniejsze sytuacje.

1
1
19'

Lisy odpowiedziały teraz uderzeniem Graya z narożnika pola karnego. Forster obronił bez trudu.

1
1
19'

Dusan Tadić wyłożył piłkę w polu karnym do Redmonda, ten uderzył płasko w krótki róg i na raty interweniował Kasper Schmeichel.

1
1
16'

Z dystansu efektownym wolejem uderzył Wilfred Ndidi. Piłka poleciała jednak w środek bramki i Fraser Forster ją złapał.

1
1
13'

Teraz Rodriguez zamknął centrę z prawej strony boiska, jednak w asyście Morgana główkował nieczysto i niecelnie.

1
1
12'

Robert Huth przeciął dośrodkowanie Rodrigueza z lewego skrzydła.

1
1
9'

Teraz Pierre-Emile Hoejbjerg uderzył nad bramką po dograniu Bertranda z boku pola karnego.

2
9'

Kolejna oskrzydlająca akcja Tadicia, ale tym razem jego dośrodkowanie przeciął Danny Drinkwater. Przewaga Świętych.

2
1
6'

Z lewego skrzydła centrował Dusan Tadić, groźny strzał głową oddał Nathan Redmond i piłka otarła się o górną siatkę.

2
1
2'

Spore zamieszanie w polu karnym Lisów po centrze z prawego skrzydła. Schmeichela naciskało dwóch zawodników gospodarzy, ale ostatecznie Duńczyk wyszedł z opresji.