Gra toczy się w środku boiska. Trwa wyczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego.

Jeszcze starają się atakować zawodnicy Borussii.

Sędzia doliczył trzy minuty.

4
1
90'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Borussii. Piłke pewnie złapał Roman Burki.

4
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Erik Durm. Po zagraniu Durma ze skrzydła Aubameyang nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Wydaje się jednak, że napastnik Borussii był na spalonym.

85'

Benfica Lizbona nie ma już pomysłu na to, jak zagrozić bramce gospodarzy.

2
1
83'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie do piłki wyszedł Marc Bartra, oddał strzał głową, ale uderzenie było minimalnie niecelne. Piłka otarła się jeszcze o słupek.

3
3
83'

Będzie kolejny rzut rożny dla Borussii.

6
1
82'
ZMIANA

Benfica. Schodzi: Franco Cervi. Wchodzi: Raul Jimenez.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Franco Cervi #22
3
2
81'

Losy tego dwumeczu są już praktycznie rozstrzygnięte. Borussia nie forsuje tempa.

3
81'
ZMIANA
80'

Przerwa w grze. Na boisku leży Ousmane Dembele.

3
3
79'

Zespołowa akcja Borussii. Po wymianie kilku podań wrzutka w pole karne była już niedokładna. Piłka dla Benfiki Lizbona.

3
1
76'

Marc Bartra ładnym podaniem szukał Aubameyanga. Dobrze tę akcję w defensywie przerwał jednak Victor Lindelof.

3
4
75'

Kontrę Borussii wyprowadzał Julian Weigl. Zabrakło mu jednak dokładnego dogrania do kolegów z zespołu.

4
3
74'

Na tę chwilę zawodnicy Borussii Dortmund mają pod kontrolą losy tego spotkania.

6
1
72'

Benfica Lizbona stara się atakować, ale gospodarze bardzo pewnie grają w defensywie i rozbijają ataki rywala.

6
2
71'

Christian Pulisić dryblował w polu karnym gości. Ostatecznie jednak piłka została mu wybita.

3
2
70'

Faulowany był Julian Weigl. Chwilowa przerwa w grze.

2
3
68'

W pole karne Borussii centrował Pizzi. Piłka została wybita.

3
1
66'

Ousmane Dembele wrzucił piłkę w pole karne. Gonzalo Castro od razu zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale było to uderzenie minimalnie niecelne.

2
1
65'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund
2
17
64'
ZMIANA

Benfica. Schodzi: Eduardo Salvio. Wchodzi: Jonas.

63'

W ostatnich minutach Borussia zdecydowanie zdominowała przeciwnika.

6
61'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Marcel Schmelzer. Schmelzer z pierwszej piłki zagrał ze skrzydła w pole karne, a tam Aubameyang z kilku metrów strzelił gola.

59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Łukasz Piszczek. Świetną asystą popisał się Piszczek, który zagrał w pole karne do Pulisicia. Ten pewnie i spokojnie wykończył akcję, kierując piłkę do bramki.

59'

Świetną szansę na zdobycie gola miał Pierre-Emerick Aubameyang. Kapitalnie w bramce zachował się Ederson, który obronił strzał.

3
3
58'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Borussii. Marc Bartra wybił jednak piłkę.

4
1
56'

W pole karne gości wpadł Christian Pulisić, podał do Aubameyanga, ale ten był już na spalonym.

3
53'

Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne gości. Świetnie po strzale Aubameyanga obronił Ederson, ale sędzia i tak odgwizdał spalonego.

2
5
51'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Borussii. Główkował Luisao, a piłkę wybił Gonzalo Castro.

5
1
49'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przewrotką niecelnie strzelał Pierre-Emerick Aubameyang.

6
5
47'

Franco Cervi w świetnej sytuacji strzelał z około 12 metrów. W ostatniej chwili zablokował go Łukasz Piszczek.

19
2
46'

Początek drugiej połowy.

21
1
45'

Sędzia doliczył jedną minutę.

15
9
45'

Zza pola karnego bardzo niecelny strzał oddał Łukasz Piszczek.

13
5
43'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Borussii ostatecznie Łukasz Piszczek wybił piłkę.

20
2
42'

Marcel Schmelzer dośrodkował w pole karne, główkował Christian Pulisić. Efektownie piłkę złapał Ederson.

5
9
40'

Ousmane Dembele tym razem faulował rywala. Sędzia nie ukarał go jednak kartką.

9
5
39'

Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karnego gospodarzy. Piłka wyszła poza boisko.

7
1
38'

Żółtą kartkę za krytykowanie decyzji sędziego otrzymał Ousmane Dembele.

2
12
36'

Nelson Semedo dośrodkował w pole karne Borussii. Sokratis Papastathopoulos wybił jednak piłkę.

12
2
33'

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Samaris.

Benfica Lizbona
17
1
33'

Nelson Semedo strzelał z 16 metrów. Uderzenie zostało jednak zablokowane.

9
4
32'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Ładny strzał głową oddał Luisao, ale Roman Burki nie dał się zaskoczyć.

10
2
31'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Gonzalo Castro.

2
11
30'

Mimo optycznej przewagi spory problem mają teraz gospodarze, aby przedostać się z piłką w okolice pola karnego Benfiki Lizbona.

3
11
28'

W ostatnich minutach zdecydowanie brakuje dobrych okazji strzeleckich.

2
8
26'

Borussia rozgrywa piłkę w okolicy środka boiska.

9
2
23'

Benfica Lizbona stara się oddalić grę od własnego pola karnego. Borussia nie atakuje już tak zdecydowanie.

3
8
21'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości. Zawodnicy Benfiki Lizbona wybili jednak piłkę.

3
7
19'

Ederson daleko wyszedł z bramki i wybił piłkę. Nabiegał już na nią Pierre-Emerick Aubameyang.

9
4
18'

Christian Pulisić przedarł się prawą stroną boiska. Jego dośrodkowanie było już jednak niedokładne.

6
6
17'

Ostatnie minuty to nieco spokojniejsze tempo. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

6
2
15'

Benfica Lizbona jak na razie nie jest w stanie zagrozić bramce gospodarzy.

15
1
13'

Marcel Schmelzer ładnie dośrodkował w pole karne Benfiki Lizbona. Piłkę wybił jednak Victor Lindelof.

3
10
12'

Przed chwilą niecelnie strzelał Ousmane Dembele.

6
5
11'

Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy. W polu karnym Borussii doszło do zamieszania, ale ostatecznie piłka została wybita.

6
4
9'

Wysokim pressingiem stara się grać Borussia. Goście mają problem z wyprowadzeniem piłki.

14
8'

Ousmane Dembele dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym niecelnie główkował Marc Bartra.

10
4
8'

Ousmane Dembele wpadł w pole karne gości. Wywalczył rzut rożny.

15
1
7'

Borussia ma przewagę i stara się atakować.

17
2
4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Christian Pulisić. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Christian Pulisić zgrał piłkę, a akcję celnym strzałem zamknął Aubameyang.

3'

Zagranie z głębi pola w pole karne Benfiki Lizbona. Piłka znalazła się jednak w rękach Edersona.

14
9
2'

Borussia jak na razie spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

14
7
20:20

Jedno z pierwszych spotkań w roli prawego obrońcy Łukasz Piszczek rozegrał siedem lat temu z Benficą Lizbona. Wolałby wymazać to z pamięci. Od tamtego czasu przeszedł długą drogę i stał się na swojej pozycji jednym z najlepszych na świecie.

14
3
20:08

Spotkanie poprowadzi Martin Atkinson (Anglia).

9
2
20:08

Borussia Dortmund zdobyła 21 goli w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W Lizbonie nie trafiła do bramki i na półmetku walki o ćwierćfinał przegrywa 0:1 z Benficą. Dotychczas tylko zwyciężała u siebie z klubami z Portugalii.