3
3
88'

Gol! Strzelił Hebert. Asystował mu Denis Gojko.

Piast dobił gospodarzy. Miękka centra Gojki i z kilku metrów gola strzałem głową zdobył Hebert.

Piast Gliwice
25
13
2
4
7
87'

Długie podanie do Sekulskiego, który strzela po długim rogu, ale świetnie broni Hrdlicka.

1
85'

Pietrowski delikatnie tracił piłkę dośrodkowaną z prawej strony boiska przez Kowalczyka. Gdyby nie to Eduards Visnakovs bez wątpienia wpisałby się na listę strzelców.

5
1
2
2
82'

Gerard Badia to dzisiaj najlepszy piłkarz Piasta Gliwice. Przed momentem znalazł w polu karnym Mraza, ale "główka" Słowaka minęła lewy słupek.

6
6
2
4
3
81'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Oleksy. Ściąganie za koszulkę Gojkę.

Ruch Chorzów
4
2
3
6
4
79'

Ruch. Schodzi: Bartosz Nowak. Wchodzi: Eduards Visnakovs.

78'

Z 25 metrów nad poprzeczką uderzył Przybecki.

4
2
1
1
75'

Gol! Strzelił Gerard Badia. Asystował mu Łukasz Sekulski.

Ruch w opałach! Sekulski wybiegł do górnego podania i płasko dograł na 16. metr. Badia najpierw przyjął piłkę w pełnym biegu, a następnie huknął nie do obrony z okolic "wapna".

35
15
4
12
12
74'
73'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Paweł Oleksy.

Piast na prowadzeniu! Dośrodkowanie Mraza w poszukiwaniu Gojki, ale we wszystko wmieszał się Oleksy i chcąc wyprzedzić atakującego skierował piłkę do własnej bramki.

32
10
1
7
9
70'

Hebert faulował Niezgodę tuż przed własnym polem karnym z prawej strony. Bez dośrodkowania. Łukasz Moneta dokręcał piłkę w kierunku dalszego słupka, ale ta minęła bramkę o ok. metr.

2
1
2
68'

Ruch. Schodzi: Jakub Arak. Wchodzi: Jarosław Niezgoda.

67'

Najlepsza okazja bramkowa w tym meczu! Denis Gojko sam przed Hrdlicką, ale z ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę.

1
1
1
1
64'

Bartosz Nowak przebiegł z piłką wzdłuż linii pola karnego Piasta, ale miejsca do oddania strzału nie znalazł.

3
1
1
1
62'
60'

W pierwszej połowie było słabo, ale teraz to istna nędza.

4
2
1
3
1
Czy oglądamy w akcji dwóch przyszłych spadkowiczów?
Tak, spadną z hukiem
Nie, utrzymają się
Spadnie jedna z nich
3
1
3
57'

Prostopadłe podanie Badii do rozpędzonego Gojki, ale temu uciekła piłka.

3
2
1
1
56'

Kompletnie nic się nie dzieje. Oj, z punktu widzenia utrzymania jednych i drugich nie jest to dobry prognostyk.

1
3
1
52'

Badia znalazł Papadopulosa, ale rozkojarzony napastnik nie opanował piłki na 10. metrze.

1
1
2
1
51'

Pierwsze minuty po przerwie to lepsza gra Piasta.

3
1
1
1
1
48'

Szansa Piasta! Dośrodkowanie z prawego skrzydła i piłka w polu karnym u Zivca. Słoweniec błyskawicznie decyduje się na strzał, ale posyła piłkę nad poprzeczką.

6
1
2
46'

Gra wznowiona.

5
1
1
46'

Piast. Schodzi: Uros Korun. Wchodzi: Denis Gojko.

1
43'

Teraz pozostawiony bez opieki Moneta. Zwrot w kierunku bramki i strzał z 13 metrów... obok celu.

5
2
3
2
41'

Jankowski z piłką z lewej strony pola karnego Ruchu. Asekuracja obrońców i tylko korner. Dośrodkowanie spod chorągiewki trafia do Sedlara, ale ten uderza w jednego z rywali.

2
1
2
38'

Pan Gil przywołał do siebie jednego z piłkarzy Piasta. To Sasa Zivec, który faulował wyprowadzającego piłkę z własnej połowy Trojaka, a następnie w ostrych słowach okazał niezadowolenie z decyzji arbitra.

2
35'

Jeśli atakuje Ruch to niemal zawsze lewym skrzydłem. Tym razem Moneta do Oleksego, ale boczny obrońca zagrał w pole karne "do nikogo".

3
2
1
1
1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Sedlar. Faul w środku bosika na Araku.

3
3
1
3
4
31'

Piast. Schodzi: Adam Mójta. Wchodzi: Patrik Mraz.

8
4
1
2
1
28'

Wreszcie celny strzał! Miłosz Trojak mocno, po ziemi z 23 metrów, ale futbolówka u Szmatuły.

3
2
1
2
1
27'

Badia przyspieszył grę dobrym podaniem na lewą stronę boiska, ale tam Sasa Zivec zrobił bezproduktywne "kółeczko" i wszystko od nowa jeśli chodzi o forsowanie obrony Ruchu.

4
2
1
3
1
24'

Spodziewaliśmy się hektolitrów potu i trzeszczących kości, a póki co dostajemy marną kopaninę ostatniego z przedostatnim.

4
4
3
2
3
21'

Centra Walskiego ze stojącej piłki z lewej strony boiska. Jeden z obrońców Piasta wysoko podbił piłkę głową, a następnie z małymi kłopotami tuż przed linią bramkową złapał ją Jakub Szmatuła.

6
3
2
6
3
19'

Trudno powiedzieć ile było do bramki, stawiamy, że przeszło 35 metrów. Atomowe uderzenie Heberta i zabrakło naprawdę niewiele.

9
4
2
4
3
15'

Dziwnie leciała piłka po strzale Walskiego sprzed pola karnego. Szmatuła nie ryzykował, choć futbolówka nie zmierzała w światło bramki. Interwencja bramkarza i korner. Rzut rożny już bez zagrożenia.

7
5
2
4
1
13'

Gerard Badia uderza z 25 metrów... prosto w Kowalczyka.

7
4
2
5
3
11'

Krótka reprymenda dla Badii, który w środku pola przesadził z ostrością gry.

4
3
2
2
1
9'

Fantastyczne podanie Badii nad głowami obrońców Ruchu. Jankowski powinien to wykorzystać, ale źle przyął piłkę i ta w rękach Hrdlicki.

4
4
3
2
1
7'

Świetna piłka na wolne pole do Monety. Ten podniósł głowę, ale nie wiadomo czy strzelał czy dogrywał. Mocna piłka posłana wzdłuż pola karnego, poza zasięgiem gospodarzy.

4
3
2
3
2
4'

Gerard Badia dobrze centruje z prawego skrzydła, ale Michal Papadopulos nie spodziewał się, że Grodzicki nie sięgnie piłki. Okazja zmarnowana.

3
3
2
3
3
2'

Pierwsza dynamiczna akcja lewym skrzydłem, grających w niebieskich strojach gospodarzy. Rozpędził się Łukasz Moneta, ale płaskie wstrzelenie piłki w pole karne było słabiuteńkie.

4
4
2
4
2
19:45

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil (Lublin).

3
2
2
1
19:45

Piast Gliwice jest tylko w nieznacznie lepszej sytuacji. 19 zdobytych punktów i pozycja nad Ruchem, czyli widmo spadku jak najbardziej realne.