Mocne otwarcie beniaminka. Niesamowity widok w Gnieźnie

Na wtorek (13 września) zaplanowany został pierwszy mecz PGNiG Superligi z udziałem MKS PR URBIS Gniezno. Kibice dopisali - spotkanie z ekipą z Elbląga przyciągnęło na trybuny mnóstwo sympatyków piłki ręcznej.

Mateusz Domański
MKS PR URBIS Gniezno Materiały prasowe / Oskar Banaszak / Na zdjęciu: MKS PR URBIS Gniezno
Kibice z pierwszej stolicy Polski po raz kolejny udowodnili, że kochają szczypiorniaka. Już przeszło godzinę przed meczem MKS PR URBIS Gniezno - EKS Start Elbląg zaczęli gromadzić się w hali. Z minuty na minutę wolnych miejsc było mniej.

Ostatecznie na widowni zebrało się wiele osób. Oficjalna frekwencja nie jest jeszcze znana, jednak można szacować, że na pojedynek, który rozpoczął się o godzinie 18:00, przybyło około 1000 osób.

MKS PR URBIS Gniezno w zeszłym sezonie jak burza przeszedł przez pierwszoligowe rozgrywki. Drużyna nie przegrała ani jednego meczu. Następnie wygrała turniej mistrzyń, tym samym zapewniając sobie miejsce w PGNiG Superlidze kobiet.

Kibice już w zeszłym roku pokazywali, że oczekują emocji na najwyższym poziomie. Tłumnie gromadzili się na meczach, marząc o najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Teraz będą mogli podziwiać rywalizację na tym poziomie.

Aktualizacja (14 września): Oficjalna frekwencja na tym meczu to 1200 osób. Hala jest w stanie pomieścić natomiast 1500 widzów.

Liderka MKS FunFloor Lublin ostrzega. "To nie są jakieś dziewczynki z podwórka"