Miały być fajerwerki, był łomot. Łomża Industria rozbiła Azoty Puławy

Nie dali szans szczypiorniści Łomży Industrii Azotom Puławy. Kielczanie pokonali trzeci zespół PGNiG Superligi różnicą aż piętnastu bramek (39:24).

Aneta Szypnicka-Staniec
Zawodnik Łomży Industrii Kielce Arciom Karalek (P) i Bartosz Kowalczyk (L) z Azotów Puławy PAP / Piotr Polak / Zawodnik Łomży Industrii Kielce Arciom Karalek (P) i Bartosz Kowalczyk (L) z Azotów Puławy
Na spotkanie pierwszej z trzecią siłą rozgrywek przyszło nam poczekać dłużej niż początkowo zakładano - termin spotkania uległ zmianie ze względu na udział mistrzów Polski w klubowych mistrzostwach świata - IHF Super Globe. Kielczanie przywieźli z Arabii Saudyjskiej brązowe medale, ale zaległości trzeba było odrobić.

Kibice ostrzyli sobie zęby na ten pojedynek - puławianie niejednokrotnie pokazali, że są w stanie nawiązać walkę z utytułowanymi rywalami, a sportowa ambicja nie pozwalała im przyjechać do stolicy województwa świętokrzyskiego z myślą inną niż o zwycięstwie.

Szczypiorniści Azotów nie byli jednak przeciwstawić się żółto-biało-niebieskim. Gospodarze już w pierwszych minutach odskoczyli i błyskawicznie zbudowali przewagę czterech trafień (5:1). Przyjezdni starali się jak mogli i gdy wydawało się, że będą w stanie zneutralizować straty, rywale znów podkręcili tempo. Puławianie zdołali zmniejszyć dystans do dwóch bramek, ale taka różnica nie widniała na tablicy wyników długo.

Kielczanie grali konsekwentnie i spokojnie, każde potknięcie rywali karali szybkim kontratakiem i ani na moment nie odpuszczali. Przyniosło to efekt w końcówce pierwszej połowy - po dobrym fragmencie gry prowadzenie Łomży Industrii urosło do pięciu trafień.

Jeszcze lepiej w wykonaniu mistrzów Polski wyglądał początek drugiej części pojedynku - żółto-biało-niebiescy po wyjściu z szatni zaliczyli serię sześciu bramek z rzędu, co dało im przewagę jedenastu trafień.

Po tym ciosie puławianie już się nie podnieśli. Na domiar złego w w 53. minucie czerwoną kartkę za rzut w okolice głowy Mateusza Korneckiego zobaczył Dawid Fedeńczak.

Kielczanie z kolei mogli z dużym spokojem kontrolować wynik. W starciu przeciwko Azotom w szeregach siódemki z województwa świętokrzyskiego zadebiutował Elliot Stenmalm. Do gry po kontuzji wrócił także Dylan Nahi.

Łomża Industria Kielce - KS Azoty Puławy 39:24 (17:12)