Decydujące dziesięć minut. KPR Gminy Kobierzyce powiększa przewagę

W środę w PGNiG Superlidze Kobiet zmierzyły się ze sobą zespoły z topowej czwórki. W najciekawszym meczu kolejki zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce po bardzo dobrej końcówce pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Małgorzata Boluk
zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce
W środowy mecz w Kobierzycach lepiej weszły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego. Przyjezdne często współpracowały z obrotową Sylwią Radushko, a na prawej połówce jakość dawała Lucyna Sobecka. Z rzutem włączała się także dynamiczna Joanna Waga i to podopieczne Edyty Majdzińskiej musiały od samego początku gonić wynik.

Kobierzyczanki rozkręcały się jednak z minuty na minutę, a w buty liderki weszła świetna w grze jeden na jeden Małgorzata Buklarewicz. To właśnie ona pomogła miejscowym odrobić dwie bramki straty (7:7 w 15'), a później powiększać prowadzenie.

Ekipa z Dolnego Śląska złapała swój rytm, swoje pięć minut miały skrzydłowe - Patrycja Kozioł i Mariola Wiertelak, które miały sporo okazji do rzutu (14:10 w 22'). Wydawało się, że brązowe medalistki zejdą na przerwę z komfortowym zapasem, ale nic bardziej mylnego. Końcówka należała do gości, a konkretnie obrotowej Tatjany Trbović, która w krótkim odstępie trzykrotnie wpisała się na listę strzelczyń.

Po zmianie stron znów przyspieszyła drużyna spod Wrocławia, "zmuszając" trenera Krzysztofa Przybylskiego do wzięcia czasu (20:16 w 37'). Piotrkowianki odżyły, ale nie od razu. Skrócić dystans pomogła im czujna w bramce Oliwia Suliga, a w ofensywie sprawy w swoje ręce wzięła Lucyna Sobecka.

Piotrcovia złapała bramkowy kontakt (24:23 w 48'), ale w ostatnich dziesięciu minutach starcia osłabła, co wykorzystały gospodynie - z Karoliną Wicik i Mariolą Wiertelak na czele. W decydującym fragmencie piotrkowianki zdobyły jedynie trzy bramki, a faworytki rzuciły ich siedem i to one zainkasowały pełną pulę oraz powiększyły przewagę nad czwartym miejscem do dziesięciu punktów.

MVP meczu została wybrana Małgorzata Buklarewicz.

KPR Gminy Kobierzyce - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:26 (16:14)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka - Olek, Kucharska, Tomczyk 4, Buklarewicz 8, Janas 1, Wiertelak 6, Kozioł 2, Ważna 1, Cygan 2, Despodovska 3, Wicik 4