Niemki nie miały litości. Wygrały jeszcze wyżej niż Polki

Niemki w swoim drugim meczu w MŚ 2023 piłkarek ręcznych wykonały zadanie i zgodnie z planem wysoko pokonały Iranki. Nasze zachodnie sąsiadki wykręciły nawet jeszcze lepsze liczby niż w czwartek Polki.

Małgorzata Boluk
Amelie Berger PAP/EPA / Claus Fisker / Na zdjęciu: Amelie Berger
Polskie szczypiornistki spotkanie z najsłabszym zespołem grupy F mają już za sobą. Przypomnijmy, że zawodniczki Arne Senstada zwyciężyły w czwartek z Iranem 35:15 (---> RELACJA). Gdyby nie przestoje w ataku, końcowy wynik mógł być jednak okazalszy.

W sobotę formę Iranek przetestowały Niemki, które miały w nogach trudny mecz z Japonią. Nasze zachodnie sąsiadki wygraną z ekipą z Kraju Kwitnącej Wiśni zapewniły sobie na dwie sekundy przed końcową syreną.

Początek spotkania był dość zaskakujący. Iranki po dziesięciu minutach gry przegrywały z drużyną z Europy tylko jedną bramką (4:5 w 10'), ale później Niemki podkręciły tempo i dały popis gry w ofensywie.

Podopieczne Markusa Gaugischa już do przerwy zdobyły 25 bramek, a po zmianie stron dołożyły kolejną "dwudziestkę". Trener mógł mieć jednak lekkie zastrzeżenia do postawy swoich szczypiornistek w defensywie.

Dało się zauważyć, że w ostatnich dziesięciu minutach Niemki wyraźnie zwolniły (15:40 w 50') i pozwalały swoim rywalkom na zbyt wiele w ataku. Iranki na ostatniej prostej na listę strzelczyń wpisały się aż siedem razy - czyli dokładnie tyle samo, co zawodniczki Gholamaliego Akbarabadiego zgromadziły na swoim koncie przez całą drugą połowę czwartkowego meczu z Polską.