Zadecydował ostatni rzut - relacja z meczu KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Energetyk Gryfino

Szczypioniści Ostrovii Ostrów Wielkopolski odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach grupy A I ligi. Triumf nad będącym w dole tabeli Energetykiem Gryfino zapewnili sobie dopiero w ostatniej akcji meczu.

Dawid Bilski

Ostrowianie byli faworytem tego spotkania, ale rywale nie zamierzali im wcale odpuszczać. Po kwadransie meczu, gdzie gra toczyła się bramka za bramkę był remis 8:8. W tym okresie wyróżniali się Przemysław Zawidzki (Ostrovia) i Janusz Palto (Energetyk), którzy rzucili dla swoich drużyn po 3 bramki.

Zespół z Gryfina w kolejnych fragmentach pierwszej części spotkania odskoczył gospodarzom na kilka bramek. Po trafieniach Łukasza Bartnika i Janusza Palto w 24. minucie zespół Ostrovii przegrywał 11:15. Przed przerwą miejscowym udało się odrobić jedną bramkę.

Z pewnością mocne słowa w szatni trenera Pawła Ruska podziałały mobilizująco na jego podopiecznych. Ostrovia zaliczyła 4 trafienia z rzędu i w 33. minucie wyszła na prowadzenie 17:16, po tym jak Łukasz Tetrzona dograł na koło do Pawła Piosika. Kilkadziesiąt sekund później ten pierwszy sam wpisał się na listę strzelców dając gospodarzom dwu-bramkową przewagę, która jak się później okazała była najwyższa w całym pojedynku. Przy rezultacie 19:17 wydawało się, więc, że to Ostrovia na własnym parkiecie teraz przejmie inicjatywę. Nic jednak z tego, bo rywale nie przyjechali do Ostrowa oddać punkty, odrobili straty i końcówka meczu była niezwykle dramatyczna. Dramaturgia udzieliła się zawodnikom obu ekip. W 57. minucie Łukasz Bartnik ujrzał czerwoną kartkę za faul na Macieju Nowakowskim. Ten gracz był bohaterem spotkania, a dokładniej ostatniej akcji. Ostrowianie 7 sekund przed końcem wznawiali grę z rzutu wolnego, piłka szybko trafiła do tego doświadczonego gracza, który podjął szybką decyzją oddając rzut, który dał Ostrovii zwycięstwo 30:29.

W szeregach ostrowian zapanowała radość, bo w dobrych nastrojach i na dobrym, czwartym miejscu zakończyli pierwszy etap rozgrywek. Drużyna Energetyka na półmetku zmagań plasuje się na 10. miejscu.

KPR Ostrovia Ostrów - Energetyk Gryfino 30:29 (13:16)

Bramki dla Ostrovii: Zawidzki 6, Nowakowski 5, Jaszka 5, Krzywda 5, Tomczak 4, Tetrzona 3, Kierzek 1, Piosik 1.

Bramki dla Energetyka: Palto 8, Romanowski 7, Stanisławek 3, Bartnik 3, Galus 2, Matoszko 2, Sz.Tołyż 2, Rzewiński 1, Porębski 1.

Kary: 10 min. - 18 min.