Warmia po zaciętym boju lepsza od Chrobrego (wynik)

Niedzielne spotkanie w Olsztynie zakończyło 8. kolejkę spotkań PGNiG Superligi mężczyzn. Po interesującym i obfitującym w liczne trafienia meczu dwa punkty powędrowały na konto Warmii Anders Group Społem.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie w Olsztynie zapowiadało się niezwykle interesująco. Nic w tym dziwnego, bowiem naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które w ligowej klasyfikacji dzieliła różnica zaledwie punktu. Stawka tego pojedynku była zatem wysoka. Piłkarze ręczni z Olsztyna od początku zawodów narzucili rywalom swój styl gry, w 15 minucie prowadząc już różnicą trzech trafień 12:9. Olsztynianie tę przewagę utrzymywali przez długi czas, jednak w końcówce pierwszej połowy głogowianie zniwelowali straty tylko do jednej bramki 18:19.

Kibice zgromadzeni w hali Urania w pierwszej połowie obserwowali istny festiwal strzelecki. Obie drużyny skupiły się głownie na zdobywaniu bramek, a nie na bronieniu dostępu do własnej. Bramkarze w tej części gry również nie byli pierwszoplanowymi postaciami. W drugiej połowie bramki padały już zdecydowanie rzadziej. Olsztynianie ponownie "odskoczyli" rywalom na trzy trafienia. W końcówce spotkania Chrobry z jeszcze większą determinacją starał się o korzystny rezultat, jednak zespół Warmii nie dał sobie wydrzeć wygranej, odnosząc skromne, ale jakże cenne zwycięstwo.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn - Chrobry Głogów 33:32 (19:18)
Najwięcej bramek: dla Warmii - Michał Bartczak 9, Mateusz Jankowski 6, Sebastian Rumniak 5; dla Chrobrego - Tomasz Mochocki 7, Paweł Piętak 5.