Wysoka wygrana Warmii z Jurandem

Warmia Anders Group Społem Olsztyn we wtorkowym sparingu rozbiła aktualnego lidera I ligi grupy A Juranda Ciechanów 37:25 (16:7). Podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego dominowali na boisku od pierwszych minut, nie dając ciechanowianom żadnych szans osiągnięcia korzystnego rezultatu.

Karina Wiśniewska

Starcie Warmii z Jurandem dla obu zespołów było kolejnym etapem przygotowań do dalszej części sezonu. 6. drużyna SuperLigi wznowi rozgrywki 5. lutego, po przerwie spowodowanej występem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Jurand wróci na ligowe parkiety już 22. stycznia. Podejmie wówczas AZS UZ Zielona Góra.

Mecz rozpoczął się od 3-bramkowego prowadzenia gospodarzy. Choć Jurand, za sprawą dwóch celnych rzutów Damiana Piórkowskiego i jednej asyście tego zawodnika przy trafieniu Marcina Krysiaka próbował dotrzymać kroku Warmiakom, którzy prowadzili już 6:3, w dalszych minutach spotkania wyraźnie odstawał poziomem od olsztynian. Gospodarze systematycznie powiększali przewagę, dając sobie rzucić zaledwie 7 bramek do przerwy, zdobywając 16.

Po wznowieniu gry wydawało się, że Jurand się przebudził i spróbuje podjąć walkę, o czym miało świadczyć doprowadzenie do stanu 19:13. Jednak Warmiacy, po chwili gorszej skuteczności, szybko wrócili do dyspozycji z I połowy. Z dużą łatwością znajdowali drogę do bramki i osiągnęli wynik 37:25 (16:7).

Szkoleniowcy obu drużyn mieli okazję sprawdzić wszystkich swoich zawodników i przećwiczyć ustawienia. W zespole gospodarzy wyróżnili się kołowy Mateusz Jankowski, który zdobył 5 bramek (wszystkie w I połowie) i prawoskrzydłowy Michał Bartczak (zaliczył 7 celnych rzutów). W ekipie Juranda najjaśniejszymi punktami byli bramkarz Rafał Grzybowski, jego imiennik Niećko, grający na prawym rozegraniu, oraz prawoskrzydłowy Konrad Rurarz.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn - Jurand Ciechanów 37:25 (16:7)

Warmia: Sokołowski, Boniecki - Ćwikliński 1, Rumniak 3, Gujski 2, Zyśk 3, Molenda 3, Garbacewicz 3, Kopyciński 3, Jankowski 5, Nowak, Krawczyk 1, Malewski 2, Moszczyński 4, Bartczak 7
kary: 8 minut (Rumniak x2, Zyśk, Krawczyk)

Jurand Grzybowski, M. Krajewski - Krysiak 1, Niećko 7, Rurarz 5, Piórkowski 4, Starzyński 3, Kraszewski 1, Dmowski, Jurkiewicz, Nowaliński, R. Krajewski 1, Pakulski 3
kary: 4 minuty (Piórkowski, Kraszewski)