MŚ: Faworyci nie zawodzą - posumowanie 2. Kolejki w grupie C

Reprezentacja Rumunii w niedzielę przeżyła swoiste deja vu. Spotkanie z Danią miało podobny przebieg do piątkowej potyczki z Chorwacją. Rumuni dobrze rozpoczęli, ale z biegiem czasu było już coraz gorzej.

Wojciech Jabłoński

Swoimi wrażeniami z tego spotkania z portalem SportoweFakty.pl podzielił się Lars Walther - duński szkoleniowiec Orlen Wisły Płock - Mecz na początku był bardzo wyrównany, a Dania miała spore problemy ze złapaniem swojego rytmu gry. Mniej więcej w okolicach 17. minuty, przy prowadzeniu Rumunii 12:8 Duńczycy zmienili bramkarza Landina Jacobsena na Sorena Rasmussena. To okazało się znakomitym posunięciem, gdyż wybronił on wiele trudnych piłek i do przerwy to Dania prowadziła 17:16. Po zmianie stron było podobnie jak w pierwszej połowie , czyli bardzo wyrównana gra, jednak Duńczykom udawało się utrzymywać przewagę 2-3 goli. Rumuni natomiast z biegiem czasu zaczynali mieć coraz większe problemy w ataku, wyglądali trochę na trochę zmęczonych i popełniali wiele błędów. Wciąż na wysokim procencie bronił Rasumssen, co pozwalało wyprowadzać kontry. I to była Dania, którą wszyscy dobrze znamy. Ostateczny rezultat to 39:30 i chciałbym widzieć swoich rodaków grających w takim tempie przez resztę turnieju. Podopieczni Ulrika Wilbeka dobrze prezentowali się jako drużyna, a to dobrze dla nich wróży przed kolejnymi spotkaniami.

W pozostałych pojedynkach Algierii sił na wyrównaną walkę z Chorwacją starczyło jedynie na trzydzieści minut. Do przerwy bowiem wynik brzmiał 11:11. Po zmianie stron zespół z Afryki tylko cztery razy zdołał trafić do chorwackiej bramki. Zdecydowane zwycięstwo wicemistrzów świata było jak najbardziej zasłużone.

Australia po raz drugi na szwedzkim turnieju okazała się "chłopcem do bicia". Przewaga Serbów zarysowała się od pierwszych minut niedzielnego spotkania. Warto w tym miejscu odnotować, że kołowy Vive Targi Kielce Rastko Stojković zdobył dla Serbów dwie bramki.

Dania - Rumunia 39:30
Najwięcej bramek dla Danii: Lindberg 5, Sondergaard 5; dla Rumunii: Muresan 5, Ghionea 4

Algieria - Chorwacja 15:26
Najwięcej bramek dla Algierii: Barkous 4, Boultif 4, dla Chorwacji: Balić 6, Vuković 5, Vori 4, Lacković 4

Australia - Serbia 18:35
Najwięcej bramek dla Australii: Stojanović 4, Fletcher 3, dla Serbii: Vujin 6, Rnić 5, Stanković 5