Udany sezon Chylińskiego - klasyfikacja strzelców w II lidze mężczyzn

Drugoligowi szczypiorniści zakończyli zmagania w sezonie 2011/12. Portal SportoweFakty.pl prezentuje Państwu klasyfikację końcową strzelców, którą tworzy dziesięciu najlepiej rzucających zawodników w danej grupie.

Bartosz Krysztofiak

Klasyfikacja strzelców II ligi mężczyzn - gr. I

Na czele listy strzelców po pierwszej rundzie w grupie dolnośląskiej było dwóch zawodników Śląska Wrocław. Na koniec rozgrywek musieli oni jednak uznać wyższość doświadczonego szczypiornisty MKS Poznań Rafała Niedzielskiego, który zdobył najwyższy stopień na podium. Dwa pozostałe miejsce na "pudle" dla wspomnianych graczy Śląska Wrocław. Wiceliderem klasyfikacji został Daniel Grobelny, który o dziesięć trafień wyprzedził swojego klubowego kolegę, Artura Szabata.

Klasyfikacja strzelców II ligi mężczyzn - gr. II A oraz B

Grupy pomorskie połączyliśmy w jedną całość. W dziesiątce najlepiej trafiających znaleźli się zawodnicy zarówno z grupy pomorskiej A, jak i pomorskiej B. Pierwsze miejsce na Północy przypadło Pawłowi Ciszewskiemu, który dla Sokoła Gdańsk rzucił 140 bramek. Jedenaście bramek mniej na swoim koncie zanotował Adam Wudniak, który prowadził w klasyfikacji po rundzie pierwszej. Brązowy medal dla Radosława Dzieniszewskiego z AZS UWM Olsztyn.

Klasyfikacja strzelców II ligi mężczyzn - gr. III

W grupie mazowieckiej te same nazwiska pojawiły się na koniec sezonu jak i po pierwszej rundzie. Doszło zaledwie do małych rotacji. Laur zwycięzcy padł łupem Sebastiana Rajcherta z Włókniarza Konstantynów Łódzki. Jedno trafienie mniej na swoim koncie miał zawodnik z Białegostoku, Przemysław Borsuk, dla którego przypadło "srebro". Na najniższym stopniu podium klasyfikuje się szczypiornista Włókniarza Bartłomiej Kosma, który rzucił 110 bramek.