Bundesliga: Jaszka zbiera honory po wygranej, kto zastąpi Gensheimera?

Bartłomiej Jaszka był bohaterem wtorkowego meczu przeciwko SC Magdeburg. Polak zdobył osiem bramek, w tym dwie pieczętujące wygraną. Trwają poszukiwania zastępcy Uwe Gensheimera w Rhein-Neckar Löwen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Jaszka najlepszy na boisku

Osiem bramek, w tym sześć zdobytych w ostatnich dwudziestu minutach meczu - to dorobek Bartłomieja Jaszki we wtorkowym meczu z SC Magdeburg. Lisy wygrały 33:31 (17:13), dzięki czemu powróciły na 3. miejsce w ligowej tabeli. Jaszka był obok Konstantina Igropulo najskuteczniejszym graczem meczu.

- Obaj byli niesamowici - powiedział po końcowym gwizdku szkoleniowiec Lisów, Dagur Sigurdsson. - Byliśmy zespołem lepszym i zasłużyliśmy na wygraną. Mój zespół pokazał wielki charakter i wolę, które dały nam zwycięstwo - dodał islandzki trener. W czternastu tegorocznych meczach Lisy zdobyły 20 punktów (9 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki). Do liderującej ekipy Rhein-Neckar Löwen tracą cześć punktów.

Uwe po operacji, kto go zastąpi?

Uwe Gensheimer ma już za sobą operację zerwanego ścięgna Achillesa. Lider i najskuteczniejszy zawodnik Rhein-Neckar Löwen przeszedł we wtorek zabieg w jednej z szwajcarskich klinik. Operacja trwała 75 minut i przebiegłą pomyślnie. 26-letni skrzydłowy odpocznie od szczypiorniaka co najmniej przez pół roku.

Klub z Mannheim nadal szuka zastępcy dla swojego najlepszego gracza. Po fiasku rozmów z Larsem Christiansenem w kręgu zainteresowań działaczy Lwów znaleźli się Islandczyk Rafn Stefan Sigurmannsson z Haukar Hafnarfjordur (22 lata) oraz były zawodnik TV Grosswallstadt Andreas Kunz, który obecnie występuje w trzecioligowym TV Kirchzell.

Islandczyk za Islandczyka

Nie mają szczęścia do obsady lewego rozegrania działacze SG Flensburg-Handewitt. Wicemistrzowie Niemiec mogą mówić w tegorocznych rozgrywkach o sporym pechu. W inaugurującym sezon meczu o Superpuchar Niemiec więzadła kolana uszkodził Petar Djordjić. W jego miejsce ekipę Wikingów zasilił Arnor Atlason, który przed tygodniem zerwał Achillesa. Dodatkowo, z przewlekłymi problemami zdrowotnymi zmaga się Lars Kaufmann.

Z uwagi na braki kadrowe działacze klubu z północy Niemiec po raz kolejny zmuszeni byli udać się na "zakupy". Do zespołu Ljubomira Vranjesa trafił Olafur Gustafsson, 23-letni rozgrywający FH Hafnarfjordur. Mający na swoim koncie dziewięć występów w seniorskiej reprezentacji Islandii zawodnik, podpisał kontrakt do końca sezonu.

Szpital w Gummersbach

Pech nie opuszcza także ekipy VfL Gummersbach. Zajmujący aktualnie 13. miejsce w tabeli Bundesligi zespół przeżywa ogromne problemy kadrowe. Do kontuzjowanych Christopha Schindlera oraz Kentina Mahe dołączyła dwójka kolejnych zawodników. Mowa o Vedranie Zrniciu i Jörgu Lützelbergerze.

Doświadczony Zrnić narzeka na ból golenia, co uniemożliwia mu występy na pełnych obrotach. W piątek Chorwat przerwał treningi i nie wiadomo kiedy będzie w stanie powrócić na parkiet. Lützelberger doznał natomiast kontuzji barku w zeszłotygodniowym meczu przeciwko TBV Lemgo. Niewykluczone, że Niemiec będzie musiał przejść operację.