Memoriał Klempela: Wygrane Pogoni i Zagłębia

Rozegrano już pierwsze spotkania grupy B Memoriału Jerzego Klempela, który odbywa się w hali w Dzierżoniowie. Wysokiej porażki doznał MMTS, natomiast górą była Gaz-System Pogoń i Zagłębie.

Michał Gałęzewski

W pierwszym piątkowym meczu grupy B, Motor Zaporoże pewnie pokonał polskiego superligowca, MMTS Kwidzyn 26:18. Już pierwsza połowa tego 40-minutowego spotkania pokazała, że Ukraińcy nie dadzą się łatwo pokonać. Co prawda po siedemnastu minutach, gdy bramkę zdobył Przemysław Zadura, prowadzili tylko 10:8, ale jeszcze przed przerwą zdobyli cztery gole z rzędu.

W drugiej części spotkania wciąż dominowali szczypiorniści zza naszej wschodniej granicy i po bramce Aleksandra Szebieliewa prowadzili po 28 minutach 20:11. Pod koniec meczu dobrze w ofensywie grali Kamil Sadowski i Adrian Nogowski, jednak przebudzenie nastąpiło zbyt późno i Motor pokonał MMTS 26:18.

HC Motor Zaporoże - MMTS Kwidzyn 26:18 (14:8)

Skład MMTS-u: Szczecina - Daszek 5, Nogowski 5, Sadowski 3, Zadura 2 (2 min), Klinger 1, Mroczkowski 1 (2 min), Łangowski 1 oraz Rosiak, Szczepański, Peret, Genda, Jędrzejewski.

W drugim spotkaniu grupy B, Gaz-System Pogoń Szczecin odniósł zwycięstwo nad Portowikiem Jużny. Początek spotkania nie zapowiadał jednak zwycięstwa szczecińskiej drużyny. Szczypiorniści z Jużnego prowadzili już różnicą sześciu punktów, aby ostatecznie wygrać pierwszą połowę 16:11.

Od początku drugiej połowy przeważali jednak zawodnicy z PGNiG Superligi. Dwie bramki z rzędu zdobył Wojciech Zydroń, a następnie podopieczni Rafała Białego dwukrotnie zdobywali po pięć bramek z rzędu! Dzięki temu po trafieniu Pawła Krupy w 37 minucie było już 24:21 dla Pogoni. Ostatecznie zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego wygrali 26:23.

HC Portowik Jużny - Gaz-System Pogoń Szczecin 23:26 (16:11)

Skład Gaz-System Pogoni: Stojković - Zydroń 7, Wardziński 6, Bruna 4 (2 min), Shilovich 3, Krupa 2 (4 min), Zaremba 2, Walczak 2 (4 min) oraz Konitz.

Trzeci mecz ponownie padł łupem drużyny z Polski. Zagłębie Lubin dosyć pewnie pokonało Meshkov Brześć. Już od pierwszych minut przeważali szczypiorniści z województwa dolnośląskiego, którzy prowadzili już nawet różnicą czterech bramek, aby ostatecznie wygrać pierwszą część meczu 13:10.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla szczypiornistów z Białorusi, który doszli rywali na zaledwie jedną bramkę. Wtedy jednak przy dużym zaangażowaniu w ofensywie Wojciecha Gumińskiego lubinianie zdobyli osiem bramek, tracąc zaledwie jedną i wynik meczu był przesądzony. Ostatecznie Zagłębie wygrało 24:17.

Meshkov Brześć - Zagłębie Lubin 17:24 (10:13)

Skład Zagłębia: Małecki, Kubiszewski - Gumiński 4, Marciniak 4, Bartczak 3, Mitrović 3, Kużdeba 3, Starzyński 2, Paluch 1 (2 min), Rosiek 1 (2 min), Michałów 1 oraz Przysiek.