Planowa wygrana mistrzów - relacja z meczu Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Vive Targi Kielce

Bez żadnych problemów mistrzowie Polski z Kielc wygrali w Piotrkowie. Trener Bogdan Wenta widząc przewagę swojej drużyny, trzymał na ławce rezerwowych Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego.

Michał Ostafijczuk

Wynik tego spotkania mógł być tylko jeden. Piotrkowianin zamierzał jednak pokazać się z jak najlepszej strony i trzeba przyznać, że podopieczni Tadeusza Jednoroga nie przynieśli wstydu. Momentami prowadzili z mistrzami Polski wyrównaną walkę. Momentami jednak, co normalne, byli bezradni wobec szybkiej i skutecznej gry drużyny Bogdana Wenty.

Pierwszy kwadrans gry należał do przyjezdnych, którzy w 15. minucie po trafieniu Ivana Cupicia wygrywali 8:4. Chwilę później było już jednak tylko 7:10 i zdenerwowany szkoleniowiec gości poprosił o przerwę. Wskazówki trenera Wenty odniosły skutek. Kielczanie przestali popełniać proste błędy i zeszli do szatni z wyraźnym prowadzeniem 20:13.

Druga połowa rozpoczęła się niespodziewanie. Gospodarze zaskoczyli Vive Targi swoją skuteczną grą i w 36. minucie faworyt prowadził tylko 22:18. Duża w tym zasługa widowiskowo broniącego Piotra Nera. Piotrkowian stać było jednak tylko na kilkuminutowy zryw i później wszystko wróciło do normy. Kielczanie powiększali swoją przewagę, a wynik spotkania na 37:26 ustalił rzutem równo z syreną Mateusz Jachlewski.

- Jak się uczyć to od najlepszych. Ta dzisiejsza nauka nic nas nie kosztowała, a moi zawodnicy mogli podpatrywać jedną z najlepszych drużyn klubowych na świecie. Zadowolony jestem z kilku efektownych akcji, a momentami nasza gra wyglądała na tle mistrzów naprawdę fajnie - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Piotrkowianina.

- Oni mają swoje wielkie cele, a my mamy swoje. Uważam, że daliśmy z siebie wszystko, a wynik i tak był z góry przesądzony. To dla nas bardzo dobre przetarcie przed spotkaniem z Zagłębiem Lubin. Pojedziemy tam powalczyć o dwa punkty - dodał zdobywca trzech bramek Maciej Pilitowski.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Vive Targi Kielce 26:37 (13:20)

Piotrkowianin: Ner, Wnuk, Procho – Mróz, Swat 4/3, Woynowski 5, Różański 1, Pacześny 3, Daćko 3, Pilitowski 3, Wasilewski 1, Iskra 1, Tórz 3, Trojanowski 1, Pożarek 1.
Kary: 10 min.

Vive Targi: Losert – Buntić 4, Grabarczyk, Jurecki 4, Rosiński 2, Tkaczyk 1, Jachlewski 4, Zorman, Musa 1, Lijewski 3, Strlek 3, Cupić 10/4, Aginagalde 3/1, Chrapkowski 2/1.
Kary: 8 min.

Kary: Piotrkowianin - 10 min. (Różański - 4 min., Wasilewski, Pożarek, Trojanowski); Vive Targi - 8 min. (Cupić - 4 min., Jachlewski, Tkaczyk).

Sędziowali: Arkadiusz Sołodko, Rafał Puszkarski (Legionowo).