Solidny rewanż za medal - relacja z meczu KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn

MMTS Kwidzyn w czwartej kolejce PGNiG Superligi wyraźnie przegrał w Puławach. Gospodarze zrewanżowali się tym samym rywalom za majową rywalizację o brązowy medal mistrzostw Polski.

Kamil Kołsut

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a pierwsze skrzypce w ekipie gospodarzy grali Michał Szyba i wracający do zdrowia Jan Sobol. Zacięta rywalizacja w otwierających mecz minutach była dla przyjezdnych miłym złego początkiem, z akcji na akcję na parkiecie coraz wyraźniej zarysowywała się bowiem przewaga podopiecznych Bogdana Kowalczyka.

Puławianie prowadzili 5:2 i 7:3, imponując przede wszystkim skuteczną grą w defensywie. Gdyby do solidnej obrony gospodarze w pierwszym kwadransie dołożyli także wykańczanie akcji, wynik byłby jeszcze wyższy, sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali marnowali jednak Piotr Masłowski i Adam Babicz.

Na przerwę gracze Kowalczyka schodzili z trzema bramkami zaliczki, w czym duży udział miał także Maciej Stęczniewski, który trzykrotnie bronił rzuty karne. Wśród przyjezdnych dobry poziom skuteczności trzymał jedynie autor czterech trafień, Adrian Nogowski.

Przewagę do istotnych rozmiarów - głównie za sprawą świetnie grającego Piotra Masłowskiego - powiększyć udało się gospodarzom tuż po przerwie. W trzydziestej dziewiątej minucie spotkania gospodarze prowadzili już 24:17 pokazując, że tego dnia rywalom w Puławach o korzystny rezultat będzie bardzo ciężko.

Zespół Krzysztofa Kotwickiego nieustannie szukał swojej szansy, mając w pamięci bliski powodzenia pościg za beniaminkiem z Legionowa ledwie tydzień wcześniej. Gospodarze spokojnie kontrolowali jednak wynik meczu, nie pozwalając rywalom ujrzeć nawet cienia nadziei na złapanie kontaktu. Gracze Kowalczyka na prowadzeniu wytrwali do samego końca, choć mecz w ostatnich minutach zamienił się w festiwal błędów z obu stron.

KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 35:27 (17:14)

Azoty: Stęczniewski - Krajewski, Tylutki, Jankowski, Łyżwa 1, Kus 3, Skrabania 1, Babicz 5, Szyba 6, Przybylski 2, Masłowski 10, Sobol 7/4.