Warszawianka zwycięża w derbach z AZS AWF - relacja z meczu KS Warszawianka - AZS AWF Warszawa

W przełożonym meczu 1. kolejki rozgrywek II ligi KS Warszawianka pokonała AZS AWF Warszawa 31:17. Wysokie zwycięstwo pozwoliło drużynie Tomasza Porzezińskiego na objęcie pierwszego miejsca w tabeli.

Redakcja
Redakcja

Drużyna gospodarzy już od pierwszego gwizdka sędziego narzuciła gościom ciężkie warunki. W 9 minucie Warszawianka prowadziła już 6:1. Zawodnicy KS Warszawianka kontrolowali przebieg pierwszej połowy zdobywając bramki zarówno z szybkich kontrataków, jak i gry pozycyjnej. Drużyna AWF-u starała się przeciwstawić swoim kolegom ze Stolicy, jednak poza krótkimi przestojami gospodarzy nie byli wstanie zbliżyć się nawet do remisu. W pierwszej połowie na pochwałę w drużynie Gości zasłużył Jakub Jałbrzykowski , który zdobył 2 z 6 bramek. Wyróżniającymi się postaciami Warszawianki w pierwszej połowie byli Jacek Skorek (zdobywca 4 bramek) Łukasz Kolczyński (4 bramki) oraz Krzysztof Łagowski (3 bramki).

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się. Zawodnicy KS Warszawianka kontrolowali przebieg spotkania i poza chwilowymi momentami dekoncentracji powiększali przewagę bramkową. W drugiej połowie młody obrotowy Warszawianki, Marek Podobas, popisał się bardzo mocnym strzałem z 9 metra, czym zaskoczył obronę i bramkarza gospodarzy, zdobywając bramkę (a w całym meczu 4). Na uwagę zasługuje postawa Jana Rogowskiego (4 bramki) z AZS AWF Warszawa oraz występ dobrze grających rozgrywających Bartłomieja Pióro (5 bramek) i Marcina Prokopa (6 bramek) z KS Warszawianka. Emocjonująca okazała się końcówka meczu, która miała zdecydować o miejscu lidera (różnica 14 bramek dawała Warszawiance pierwsze miejsce w tabeli). Zawodnicy do ostatnich sekund trzymali w napięciu licznie zgromadzonych kibiców, lecz dzięki bardzo dobrze spisującemu się w bramce Bartkowi Trońskiemu Gospodarze utrzymali 14 bramkową przewagę, co pozwolił zdobyć pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek.

Na szczególne wyrazy uznania zasłużyli Bartosz Troński, który pomimo zwichniętej kostki zdecydował się wesprzeć drużynę, a także Hubert Obydź, który wbrew przeziębieniu i temperaturze dzielnie wyprowadzał kontrataki drużyny.

KS Warszawianka - AZS AWF Warszawa 31:17 (15:6)

KS Warszawianka: J. Kłos - B. Troński, J. Skorek 4, M. Podobas 4, B. Pióro 5, P. Kwiatkowski (młodszy), K. Łagowski 3, J. Soja 1, M. Prokop 6, H. Obydź 3, K. Juszczyk, Ł. Kolczyński 5.
Karne: 4/4

AZS AWF Warszawa: M. Kamieński, S. Witan, A. Ciechomski, K. Motyl, J. Bazydło, J. Rogowski 4, B. Matablewski, J. Witkowski 2, M. Żarnecki 2, F. Szczęsnowicz 3, T. Zaręba 2, K. Brzozowski, J. Jałbrzykowski 4, K. Bolek, A. Niesłuchowski