Puchar Polski: W warmińsko-mazurskim lepsi elblążanie

Szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg pokonali przed własną publicznością Warmię Olsztyn 37:26 i tym samym awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Anna Dembińska

Do rundy wojewódzkiej Pucharu Polski w warmińsko-mazurskim przystąpiły tylko dwa zespoły: KS Meble Wójcik Elbląg oraz Warmia Traveland Olsztyn. Ligowi przeciwnicy mieli już okazję zmierzyć się w tym sezonie dwukrotnie, jednak były to spotkania sparingowe, więc wynik nie miał większego znaczenia. Do tej pory obie drużyny zgromadziły na swoim koncie tyle samo punktów i wydawało się, że pojedynek pucharowy będzie wyrównany. Olsztynianie przyjechali jednak do Elbląga bez dwóch podstawowych graczy Jacka Zyśka i Karola Królika.

Wynik spotkania otworzył Tomasz Maluchnik, a kolejną bramkę zdobył Mikołaj Kupiec i Elbląg prowadził 2:0. Przyjezdni jednak nie odpuścili i do 11. minuty gra toczyła się gol za gol. Obie drużyny szybko wznawiały akcje i miały problemy z ustawieniem szczelnej defensywy, o czym świadczy ilość zdobytych goli (w 10 min. 14 bramek). Kolejne minuty spotkania to dobra gra olsztynian i błędy gospodarzy. Przyjezdni, głównie dzięki skutecznej grze Aleksandra Kryszeń, zdobyli pięć bramek pod rząd i wyszli na prowadzenie 11:8. Elblążanie, grając w przewadze zdołali odrobić straty i doprowadzić do wyrównania 13:13. Końcówka pierwszej połowy również należała do gospodarzy, którzy zdobywając cztery gole pod rząd schodzili na przerwę prowadząc 17:14.

Na początku drugiej połowy o swojej dobrej dyspozycji przypomniał bramkarz Henryk Rycharski. Oprócz niego bardzo dobrze spisywali się m.in. Marcin Malewski oraz Tomasz Maluchnik, których zdecydowanie akcje dały elblążanom ośmiobramkowe prowadzenie (42. min 27:19). Olsztynianie nie potrafili ustawić szczelnej obrony, przez co gospodarze z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już trzynaście bramek. W końcówce Meblarze grali w osłabieniu, co wykorzystali podopieczni Karola Adamowicza  i ostatecznie zmniejszyli gorycz porażki o dwie bramki. Wójcik wygrał 37:26 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Meble Wójcik Elbląg - Warmia Traveland Olsztyn 37:26 (17:14)

Wójcik: Plaszczak, Rycharski, Krawczyk - Kupiec 7, Malewski 7, Maluchnik 6, Bąkowski 4, Spychalski 4, Kostrzewa 3, Malandy 2, Nowakowski 1, Ośko 1, Malczewski 1, Gryz 1, Dukszto, Mazur.
Kary: 6 minut (Malczewski, Ośko, Gryz)
Karne: 2/3

Warmia: Koledziński M., Gawryś - Kryszeń 8, Wojciechowski 4, Kempiński 3, Kopyciński 3, Sikorski 3, Koledziński S. 2, Hegier 1, Wierzbicki 1, Deptuła 1, Barczak, Terlecki, Nogal, Idzikowski, Bonk.
Kary: 4 minuty (Wojciechowski, Koledziński S.)