Nielba gromi, pewna wygrana Warmii, podział punktów w Wolsztynie (wyniki)

Nielba Wągrowiec i Wybrzeże Gdańsk zgodnie wygrały mecze 9. kolejki I ligi gr. A. Cenne punkty zdobyły ponadto drużyny w dole tabeli - Vetrex Sokół Kościerzyna, Grunwald Poznań i AZS UW Warszawa.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Przewodzące tabeli drużyny z Wągrowca i Gdańska pewnie i bez większych problemów sięgnęły po kolejne punkty. Nielbiści na własnym parkiecie rozbili zmagający się z licznymi problemami kadrowymi Real Astromal Leszno (37:23), Wybrzeże natomiast zrewanżowało się Polski Cukier-Pomezanii Malbork za porażkę w eliminacjach do Pucharu Polski i w sobotni wieczór tryumfowało 29:25.

Cenne punkty, które pozwoliły awansować na 3. miejsce w ligowej tabeli zdobyła Warmia Traveland Olsztyn. Zespół Karola Adamowicza wygrał we własnych progach z beniaminkiem z Poznania, od początku meczu kontrolując wydarzenia na parkiecie. Podziałem punktów zakończył się natomiast mecz Wolsztyniaka Wolsztyn z Meble Wójcikiem Elbląg (26:26).

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Kliknij i polub nas!

W pozostałych meczach bardzo cenne zwycięstwa odniosły drużyny walczące o utrzymanie. Po znakomitej drugiej połowie po komplet punktów sięgnął WKS Grunwald Poznań, ogrywając Kar-Do Spójnię Gdynia 32:24 (22:10 w II połowie), a w Kościerzynie Vetrex Sokół zwyciężył SMS ZPRP Gdańsk 28:26. Punkty do swego dorobku dopisali także gracze AZS UW Warszawa, pokonując zamykających tabelę Akademików z Bydgoszczy różnicą trzech bramek (24:21).

9. kolejka I ligi gr. A: Nielba Wągrowiec - Real Astromal Leszno 37:23 (16:11) Warmia Traveland Olsztyn - MKS Poznań 33:27 (16:12) Wolsztyniak Wolsztyn - Meble Wójcik Elbląg 26:26 (12:13) WKS Grunwald Poznań - Kar-Do Spójnia Gdynia 32:24 (10:14) Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 28:26 (14:11) AZS UW Warszawa - AZS UKW Bydgoszcz 24:21 (14:12) Wybrzeże Gdańsk - Polski Cukier-Pomezania Malbork 29:25 (17:10)